image

14 порад, як вибрати старий автомобіль

Знайти хороший старий автомобіль нелегко - це знає кожен, хто хоч раз сам купував вживану машину. Ці поради допоможуть вам не помилитися вибором.

1. Не купуйте машину на всі гроші, що у вас є

Залиште 10-15% на ремонт і непередбачені витрати. Вони точно будуть, навіть якщо машині рік і вона на гарантії. В іншому випадку сімейний бюджет швидко почне руйнуватися.

2. Не вибирайте машину за принципом «що-небудь за 2 000 $»

Визначте для себе 2-3 моделі, які будете шукати. Це допоможе не розпорошуватися і не прийняти необдумане рішення на емоціях. Плюс до цього ви можете вивчити по форумам вибрані моделі, дізнатися їх типові проблеми, періоди обслуговування і розібратися в тонкощах. Все це істотно полегшить пошук.

3. Знайте середню ціну на ваш автомобіль

Знаючи середню ціну, вам буде простіше тверезо мислити, торгуватися і не попастися в руки шахраїв і перекупників.

4. Не чекайте, що хтось продасть гарне авто за ціною нижче середньої

Якщо людині терміново потрібні гроші, він продає машину через посередників і миттєво отримує гроші. Всі інші машини, які продаються за заниженою ціною, биті або з юридичними проблемами. Або це оголошення від шахраїв.

5. Перші висновки про машину можна зробити судячи з оголошення

Якщо в ньому неякісні фотографії та опис з двох рядків типу «Всі питання по телефону», «Все ТО вчасно, машина в ідеальному стані» і так далі, можна навіть не дзвонити. У 95% випадків це перекупник.

6. Розмова по телефону дає багато інформації і економить час

Ставте конкретні питання, на які не можна відповісти загально. Наприклад, у якого дилера машина проходила ТО? Коли останній раз мінялося масло? Що нового в машині? Чи оригінальний паспорт транспортного засобу? Скільки власників записано в паспорті? Скільки часу людина володіє машиною по паспорту? Чи є співрозмовник власником або допомагає комусь з продажем? Чи є сервісна книжка, замовлення-наряди і чеки? І так далі.

7. Перед оглядом машини завжди перевіряйте документи

Не полініться проїхати з власником до найближчого підрозділу ДАІ. Там ви матимете змогу перевірити реєстраційні документи та номери агрегатів машини за наявними інформаційними базами.

Перевіряйте документи у самого власника: перепишіть паспортні дані, й перевірте номер його робочого та домашнього телефону - чи справді він проживає за вказаною адресою і чи можна його розшукати за вказаними телефонами.
Якщо виникла підозра щодо легальності авто, ви можете звернутися до науково дослідного експертно-криміналістичного центру для проведення відповідних експертиз та досліджень.

Не купуйте авто за довіреністю.

8. Відстежуйте нові пропозиції

Кращі автомобілі продають за кілька днів або навіть годин. Тому, якщо хочете отримати максимально хорошу машину за максимально привабливою ціною, підпишіться на спеціалізованому сайт, наприклад auto.ria.com, на оновлення за вашим запитом.

9. При покупці машини в автосалоні уважно читайте всі пункти договору

Він не повинен займати більше 5-6 сторінок. Якщо вам принесли договір, потім забрали і принесли ще раз, читайте його заново: там можуть бути невигідні для вас зміни. Якщо купуєте машину в кредит, читайте умови з потрійною увагою. Неофіційні дилери дуже люблять включати у вартість приховані платежі і брати комісію за відмову від угоди.

10. Для огляду машини візьміть в оренду вимірювач товщини

Подивіться в інтернеті, яка товщина фарби повинна бути у конкретної моделі автомобіля, і виміряйте її при огляді. Правда, вимірювач не панацея, тому що іноді машини фарбують спеціально під прилад.

Потрібно дивитися, чи однакові зазори з різних сторін машини, чи не збита з болтів фарба, чи немає слідів фарби на ущільнювачах і молдингах, чи не відрізняється шагрень і тон фарби на різних деталях, чи стикуються виштамповки, чи однакові фари і скло, чи симетрично зношені шини.

11. Не варто вірити показникам одометра

Найкраще пробіг автомобіля видає стан салону: водійське крісло, кермо, підлокітник і важіль КПП.

12. При тест-драйві звертайте увагу на всі дрібниці

Перевірте, чи рівно стоїть кермо, чи не веде машину при розгоні і гальмуванні, чи не стукає щось в підвісці, чи працює кондиціонер і електрообладнання.

13. Перед покупкою заженіть машину в сервіс

Якщо автомобіль сподобався по всіх параметрах і ніяких сумнівів у вас немає, перед укладанням договору купівлі-продажу обов'язково вирушайте в сервіс і продіагностуйте хоча б підвіску. В ідеалі ще й двигун з електрикою. Це обійдеться не дорого, але вбереже від покупки машини в поганому стані. У багатьох випадках діагностика дозволяє виявити ті проблеми, за рахунок яких можна добре поторгуватися і вже точно відбити її вартість.

14. Укладати договір купівлі-продажу і вносити зміни в паспорт техзасобу можна самостійно

Головне, щоб однією ручкою і одним почерком. Гроші краще зараховувати на заздалегідь відкритий рахунок через банківську касу. Це вбереже від фальшивок і шахрайства.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com