Як переконати ДАІшника, що ви не перевищували швидкість

Інколи буває, що ви точно впевнені в тому, що не перевищували швидкість, однак ДАІшник каже, що це не так.

Порушення правил дорожнього руху у вигляді перевищення швидкості є одним з найпоширеніших (за статистикою ДАІ за 2012 рік – 23,6% ДТП з постраждалими відбуваються саме з цієї причини).

Якщо чесно, кожен коли-небудь розганявся більше покладеного. За правилами, перевищення ліміту на 20 з гаком км/год тягне за собою накладення штрафу (ст. 122 КУпАП).

Якщо співробітник ДАІ зупинив вас і звинувачує в перевищенні швидкості, хоча ви впевнені, що цього не робили, то в цьому випадку потрібно вести себе таким чином.

 

Згідно статті 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку посадова особа встановлює наявність або відсутність даного порушення.

Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями людини, яка притягається до відповідальності, поясненнями потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями приладів з функціями фото- та відеозйомки і протоколом про вилучення речей і документів.

Вищевказані прилади повинні бути стаціонарно встановлені (на тринозі, панелі автомобіля ДАІ і т.п. стаціонарних конструкціях) і повинні бути допущені до застосування (як тип засобів вимірювальної техніки) на території України. Крім того, кожен екземпляр приладу повинен пройти перевірку. І кожен використовуваний для вимірювань прилад повинен мати відповідні документи, з яких видно, що він пройшов ці перевірки. Причому ви маєте повне право вимагати від співробітника ДАІ надати дані документи. Як показує практика, найчастіше таких документів у даішників немає.

 

Якщо ж зупинив вас співробітник ДАІ тримає в руці технічний прилад, на якому нібито вказана ваша швидкість, але немає фото- чи відеозапису порушення, то таке показання приладу не може підтверджувати той факт, що саме ви порушили правила дорожнього руху.

 

Про це ви повинні повідомити даїшнику, який вас зупинив, але якщо він і далі не відступає і вже складає протокол, то ви повинні про це написати в примітках до цього протоколу, що надалі буде вагомим аргументом при розгляді справи в суді.

 

Пам’ятайте, що у водія більше прав, ніж у співробітника ДАІ. Потрібно використовувати свої права в повному обсязі, незважаючи ні на що. Співробітник ДАІ – це особа, яка наділена владними повноваженнями, а не “кат на дорозі” або істина в останній інстанції і його головне завдання попереджати правопорушення, а не карати водіїв!

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com