image

10 проблем закарпатського бізнесу за оцінками впливових бізнесменів

 

Актуальні проблеми розвитку бізнесу та шляхи їх подолання визначали сьогодні десятка керівників найбільших підприємств Закарпаття. Зустріч відбулася в рамках  клубу "Z-20" - неформального об'єднання, що є консультативним органом Обласного об'єднання організацій роботодавців «Закарпаття».

Засідання клубу проходило в офісі ОООРЗ. Модератором зустрічі виступив голова ОООРЗ Володимир Панов. 

В обговоренні взяли участь  Мілош Босак (ТОВ «Ядзакі Україна»), Ігор Чопко (ТОВ «Джейбіл Сьоркіт Юкрейн Лімітед»), Олег Адамчук (ТОВ «Інтерфіл»), Ігор Царенко (ПрАТ «Єврокар»), Василь Рябич (ТОВ «Фішер-Мукачево»), Гісем Мирослав (ПАТ «Комінвестбанк»), Павло Лобач (ТОВ «Форшнер Україна»), Ростислав Пазина («Клуб адвокатів «Колегіум»), Віталій Попович (Агенція регіонального розвитку) та Володимир Панов (керуюча компанія індустріального парку «Соломоново» ТОВ «Сезпарксервіс»), який ініціював проведення зустрічі. 

Під час зустрічі представники закарпатського бізнесу визначили 10 найбільш нагальних проблем ведення бізнесу в Україні та регіоні, а також запропонували власні рецепти для нівелювання наявних негативних тенденцій.

1. Проблеми на митницях щодо перевезення вантажів.

Труднощі на кордоні стосуються як втраченого часу вантажного транспорту при перетині кордонів, так і не оптимізованої роботи працівників митниці (невизначеність у часі оформлення вантажівок, недостатня кількість працівників).  

2. Неоптимізований перетин кордону в бізнес  цілях.

Проблема полягає у чергах, відсутності «зелених коридорів» для ділових цілей  та завантаженості терміналів через рух «пересічників»

3. Відсутність повітряного сполучення з регіоном.

Неможливість авіасполучення зі столицею України та здійснення транзитних перельотів в інші міжнародні аеропорти послаблює бізнес-комунікацію підприємств Закарпаття із закордонними партнерами, органами державної влади та інвесторами, а також призводить до втрати туристичного потоку.

4. Підвищення плати за землю.

Тенденція щорічного збільшення ставок земельного податку та орендної плати, розміру нормативно-грошової оцінки землі суттєво впливає на зниження рентабельності підприємств, які потребують значних земельних активів для здійснення виробничої діяльності.  

5. Нестача кваліфікованих спеціалістів.

Закарпатський бізнес констатував низьку професійну підготовку «молодих» спеціалістів, недосконалість системи підготовки кадрів, не орієнтованість регіональних ВУЗів і профтехнічної освіти на потреби ринку.

6. Недосконалість законодавчої бази.

Експерти відзначили недоліки законодавства, які полягають у обмежуючих нормах Закону України «Про спеціальну економічну зону «Закарпаття»», відсутності інвестиційних стимулів та нестабільності державних гарантій і т.д.

7. Ріст затрат виробництва.

Ріст тарифів на енергоресурси знижує конкурентоспроможність продукції підприємств, що погіршується відсутністю умов для розвитку альтернативних джерел енергії для використання в  промислових цілях. 

8. Відсутність механізмів підтримки бізнесу з боку регіональної влади.

Серед проблем взаємодії з регіональною владою представники бізнесу визначили неефективність органів (центрів) підтримки бізнесу й супроводу інвестиційних проектів тавідсутність регіональних програм розвитку інфраструктури, орієнтованих на потреби бізнесу.

9. Проблеми  приєднання до енергомереж.

На сьогодні актуальним залишається ускладнена та  довготривала процедура отримання дозвільної документації для приєднання до енергомереж. 

10. Неефективність роботи служб у сфері зайнятості населення.

Відсутність ефективних механізмів збереження кадрового потенціалу в регіоні та незабезпечення кадрами функціонуючі підприємства призводить до значних затрат бізнесу на рекрутинг.  

Також представники закарпатського бізнесу відзначили тенденції покращення бізнес-середовища стосовно взаємодії платників податків з контролюючими та  правоохоронними органами, вчасного повернення ПДВ і переплати податку на прибуток.

Володимир Панов, як голова Об’єднання організацій роботодавців «Закарпаття», запевнив, що регіональне Об’єднання максимально долучиться до вирішення проблематики бізнесу, виробить програму дій по кожній із існуючих проблем бізнес-середовища та направить відповідні звернення до органів вищої державної влади.

Враховуючи зростаючу роль Федерації Роботодавців України, як стратегічного соціального партнера Уряду та найвпливовішої бізнес-асоціації  в Україні при прийнятті владних рішень, є великі сподівання на подолання бар’єрів та вирішення нагальних проблем ведення бізнесу в Україні, що безумовно надасть поштовх до зростання національної економіки.

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com