image

Як не зіпсувати собі репутацію в соціальних мережах

Професор Бостонського університету  Ерік Куалман в книзі «Безпечна Мережа. Правила збереження репутації в епоху соціальних медіа і тотальної публічності» розповідає, що можна і не можна робити в інтернеті і як це вплине на ваші стосунки зі світом.

1. Не публікуйте речі, за які вам було б соромно перед батьками

Якщо ви прагнете створити хорошу репутацію для себе або своєї компанії, уникайте викликаючого контенту.

"Запам'ятайте правило: якщо щось збентежило б ваших батька чи маму, не робіть цього і не публікуйте в інтернеті".

2. Орієнтуйтеся на цільову аудиторію

Визначтеся, для якої аудиторії ви робите публікації в соціальних мережах. Необхідно вирішити, які цілі ви переслідуєте. Відповідь на питання «Кому і що я хочу продемонструвати?» допоможе спростити існування в Мережі.

Часто нам хочеться бути «всім для всіх». Виділіть своїх людей і зосередьтеся на них - це набагато простіше і продуктивніше.

3. Не публікуйте плітки

Не тиражуйте в Мережі неперевірені висловлювання або чутки про колег і знайомих. Репутації пліткаря позбутися дуже складно. Крім того, якщо чутку буде спростовано, ви потрапите у ще більш незручне становище.

"Якби офлайн ви говорили б про це пошепки, не публікуйте це".

4. Будьте чесними

Брехня в інтернеті швидко викривається. Не намагайтеся прикрасити події, приписати собі зайвий досвід роботи або привласнити плоди чужої праці.

Також в поняття чесності входить щирість і сміливість демонструвати свої справжні переконання, а не ховатися за удаваною маскою. Не намагайтеся створити штучний прекрасний образ. Рано чи пізно правда розкриється. Краще підкресліть свої справжні якості. Або поступово здобувайте вигідні переваги. Але нічого не імітуйте.

"Чесність - це те, що ви робите за закритими дверима або коли ви думаєте, що на вас ніхто не дивиться. Чесність - це справжня сутність вас, ваших переконань і цінностей".

5. Не жалійтеся

Огородіть підписників від скарг на погоду, здоров'я, політичну систему, неввічливого ​​продавця чи своїх проблем. Будь-яке ниття транслює негативну енергію, затягує в безглузді суперечки, та й просто заражає інших поганим настроєм.

6. Хваліть кого-небудь і будьте їм вдячними за кожен день

Не скупіться на позитивні коментарі і пости. Сподобався сервіс - похваліть компанію. Колега допоміг зі справами - напишіть пост подяки, підкресливши, як для вас це важливо.

В інтернеті так багато негативу, будьте однією з тих рідкісних персон в Мережі, які публікують позитивну інформацію. Робіть невеликі компліменти, ставте лайки, підбадьорюйте друзів в соціальних мережах - все це створить вам репутацію позитивної і приємної людини.

"Як засвідчують дослідження, публікація позитивної інформації про інших робить вас самих щасливішим".

7. Не критикуйте публічно

Якщо хвалебний пост можна і потрібно опублікувати, то критику краще залишити до особистої зустрічі. Будь-які зауваження в текстовому форматі можуть здатися жорсткішими, ніж вам здається. Невербальні сигнали, які ми надсилаємо при особистому спілкуванні, пом'якшують критику.

Ніхто не любить, коли його критикують, навіть якщо критика є конструктивною, а особливо публічно. Не чіпляйтеся до коментарів, орфографічних помилок та інших дрібниць.

8. Виправляйте помилки, а не намагайтеся їх приховати

Якщо ви допустили помилку в Мережі, не заперечуйте її і не виправдовуйте себе, перекладаючи відповідальність на інших.

"Те, як ви справляєтеся з негативними ситуаціями в інтернеті, серйозно впливає на вашу репутацію".

Оступилися і зробили щось неприйнятне? Тоді виконайте чотири кроки:

— Напишіть пост з вибаченнями, взявши на себе відповідальність за неприємний вчинок.
— Повідомте, що ви готові зробити, щоб загладити провину.
— Виконайте обіцяне.
— Винесіть із ситуації для себе урок, зробіть висновки.

Інтернет знає багато випадків, коли спроба приховати невелику помилку призводила до великих скандалів з викриттями. Зізнайтеся і загладьте ситуацію на початковому етапі.

9. Ставте особисте спілкування на перше місце

Люди ставляться доброзичливіше до тих, з ким зустрічаються в реальному житті. Не обмежуйте своє спілкування з передплатниками або клієнтами тільки інтернетом. По можливості проводьте групові зустрічі або просто сходіть випити кави з людиною, яка вас зацікавила.

Якщо важко подолати відстань, користуйтеся відео і аудіовикликами, щоб люди чули ваш голос, інтонації, бачили ваше обличчя і приймали невербальні сигнали.

10. Не створюйте окремі профілі для роботи і для друзів

Безліч користувачів мають кілька профілів в соціальних мережах: один для роботи, а інший для друзів. В результаті як би розколюючи свою особистість на офіційний і часто награний образ для клієнтів і партнерів, і на справжній для друзів і сім'ї.

Не варто заводити два профілі хоча б з двох причин:

— Ви ризикуєте втратити себе, ховаючись за вигаданими «правильним» образом. Таке мережеве роздвоєння забирає багато енергії.
— Особистий аккаунт легко знайти. Як тільки передплатники зрозуміють, наскільки ваш офіційний образ відрізняється від справжнього, створиться невигідний контраст. Тому постарайтеся поєднати і грамотно переплести свої неформальні захоплення і робочий образ. Не зберігайте в інтернеті те, що не вписується в цей портрет.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com