image

Як припинити хвилюватися про батарею свого смартфона і почати жити

Батареї смартфонів, планшетів і ноутбуків - річ, оповита безліччю міфів. На які тільки хитрощі не йдуть власники девайсів, щоб продовжити термін служби акумуляторів. 

Використовують різноманітні додатки для Android, покликані відключати фонові процеси для економії енергії, і хитромудрі схеми зарядки, коли батарею розряджають до певного відсотка перед тим, як знову з'єднатися з живленням, навіть кладуть акумулятор до морозильника, вважаючи, що так він прослужить довше.

Найпростіший спосіб вирішити проблему з батареєю

Насправді різноманітні "хранителі батарей" та інші "лайфхаки" абсолютно нічим не допоможуть. Навіть можуть нашкодити. Краще просто припиніть турбуватися з приводу вашого акумулятора.

Джастін Пот, автор популярного порталу HowToGeek, рекомендує просто підключати свої пристрої до мережі електроживлення, коли це можливо, не чекаючи розрядки батарей.

"Заряджайте свій телефон або ноутбук щоразу, коли це можливо, - ви цим йому не нашкодите. І при цьому цілий день будете мати заряджений акумулятор. Ви в своєму автомобілі, і у вас 90% заряду? Підключіть пристрій до зарядки. В офісі? Підключіть зарядку. Йдете на прогулянку? Візьміть з собою пауербанк".

Чому це працює

Напевно ви скажете, що тримати батарею на зарядці протягом всього дня - погана затія. Всі користувачі смартфонів хоч раз, та чули щось про цикли заряду і розряду батареї. Будь-який акумулятор може витримати лише обмежену кількість циклів, поступово зношуючись.

Помилково вважається, що цикл розрядки обмежений одним підключенням і відключенням від мережі. Тобто ви підключаєте смартфон із зарядним пристроєм, чекаєте, поки позначка не досягне 100%, відключаєте зарядний пристрій - і ось він, один цикл зарядки.

Це не так. Повний цикл зарядки не обмежений одним підключенням і відключенням від мережі.

Ось що про це пишеться в документації літій-іонного акумулятора Apple: «Заряджайте літійіонний акумулятор Apple, коли вам зручно. Немає ніякої необхідності повністю розряджати його перед підзарядкою. Річ у тім, що літійіонні акумулятори Apple працюють циклами. Один цикл завершується, коли ви витратили заряд, аналогічний 100% ємності акумулятора, - і це не обов'язково запас енергії, отриманий за одну зарядку. Наприклад, ви можете використовувати 75% ємності акумулятора протягом дня, а за ніч повністю дозарядити його. Якщо наступного дня ви використовуєте 25% його ємності, то в сумі з попередньою витратою вийде 100%. Таким чином, один цикл буде пройдено за два дні. Цикл може бути пройдений і за більшу кількість днів».

Немає ніякого сенсу чекати, поки акумулятор розрядиться, перш ніж знову заряджати пристрій. Це стосується всіх сучасних гаджетів.

Сучасні батареї не мають акумуляторної пам'яті

Акумуляторна пам'ять - це ефект, при якому ємність батареї поступово знижується, якщо її регулярно заряджати після часткової втрати енергії. Наприклад, ваш пристрій розрядився до 50%, ви перезарядили його. І якщо періодично так робити, з часом ваша батарея може «запам'ятати» позначку в 50% як максимальний рівень заряду.

Але є одне але. Батареї NiMH і NiCd з ефектом пам'яті вже давно не виробляють і не використовують. Сучасні літійіонні батареї можна заряджати коли завгодно, незалежно від рівня їх поточного заряду. Якщо пристрій виявить, що батарея заповнена під зав'язку, він просто почне працювати від мережі.

Набагато шкідливіше для літійіонних батарей повністю її розрядити. Так що краще зайвий раз підключити пристрій до мережі, ніж залишати батарею розрядженою.

Що абсолютно точно не працює

Серед користувачів Android (і в меншій мірі iOS) величезною популярністю користуються програми, які покликані збільшувати термін роботи пристрою від одного заряду, відключаючи невикористовувані процеси.

Чи є в них сенс? Ні. Ці, як і інші додатки ОС, завантажують пам'ять, витрачаючи системні ресурси і заряд акумулятора вашого пристрою, тобто створюють ефект, прямо протилежний заявленій. Не чекайте дива. В кращому разі черговий "хранитель батареї" вивантажить з пам'яті смартфона який-небудь месенджер або додаток соціальної мережі. Ви можете зробити це й самі.

Кращий спосіб економити заряд батареї - відмовитися від усіляких оптимізаторів. Залишилося мало заряду? Увімкніть режим польоту. А ще визначіться, чи дійсно вам потрібно, щоб у пам'яті постійно "висіли" клієнти всіх соцмереж і месенджерів, які ви використовуєте.

Підсумок

Для багатьох зарядка смартфона або планшета перетворилася на своєрідний ритуал. Потужності портативних девайсів зростають, і обсяги акумуляторів за ними не встигають. Сумно спостерігати, як колись потужна батарея вашого пристрою поступово зношується.

Але у всіх подібних ритуалах немає ніякого сенсу. Пам'ятайте, що батарея створена, щоб її використовувати. Не потрібно вичікувати, поки рівень заряду досягне певного відсотка або захаращувати смартфон спеціальними додатками. Просто користуйтеся своїми гаджетами в звичному ритмі і стежте, щоб вони завжди залишалися зарядженими.

howtogeek

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com