Який екран для проектора варто обрати?

 

Оскільки на ринку представлено досить багато моделей екранів для проекторів, інколи важко зорієнтуватися. Слід пам'ятати, що якість зображення залежить не тільки від обраного проектора, але й якості екрана, його відповідності параметрам приміщення. Розглянемо основні критерії та правила вибору екранів для проектора. 

Екран проекційний Projecta SlimScreen 139x240 см MW 10201073 (240х139 см, 16:9, 104")

Матеріал та колір полотна 

Якість зображення багато в чому визначається матеріалом, з якого зроблене полотно. Екрани для проекторанайчастіше для їх виробництва використовують вініл та текстильні матеріали. Текстиль має дешевшу ціну, міцний, достатньо зносостійкий, утворює рівну поверхню. Текстильні екрани підходять для будь-якого використання, крім кінотеатральних залів. 

Вінілові екрани гарантують покращену якість картинки, проте коштують дорожче. Екрани з вінілу варто встановлювати в домашніх кінотеатрах, якщо ви хочете отримати преміум якість.

Далі розглянемо колір полотна: 

  • білий,

  • сірий,

  • ALR.

Білі екрани найбільш поширені, практичні та універсальні. Екрани з білою поверхнею чудово підходять для домашніх кінотеатрів, їх можна встановлювати в приміщеннях з різним рівнем освітлення. Окрім того, вони дають гарний кут огляду. Особливо актуальні екрани з покриттям MaxWhite, котре забезпечує максимальні кути огляду, дозволяє переглядати фільми у 4K роздільній здатності. 

Сірі екрани менше представлені на ринку, оскільки з'явилися відносно недавно. Сірий екран, залежно від відтінку, може мати коефіцієнт підсилення менше чи більше 1.0. Темніший колір поверхні екрана зменшує кількість паразитного засвічення, поглиблює рівень чорного та поліпшує параметри контрастності. 

Найменш розповсюдженими є екрани ALR (Ambient Light Rejecting, тобто відбиття оточуючого світла). Головна перевага таких екранів полягає в тому, що вони відбивають чи поглинають світло від будь-яких його джерел. Саме це робить показники яскравості та контрастності високими, навіть в освітлених приміщеннях.

Тип конструкції екрана 

Проекційний екран Epson ELPSC21 V12H002S21 (183x107 см, 16:9, 80")

За цим показником розрізняють екрани: 

  • стаціонарні,

  • переносні,

  • рулонні,

  • натяжні

Стаціонарні екрани встановлюються в системі домашнього кінотеатру або в конференц-залі, без можливості подальшого транспортування. Стаціонарний натяжний екран може бути на рамі чи тринозі. Оскільки він не згортається, для його встановлення потрібно вільне місце. Тому 

Найпоширенішим вважається моторизований тип екрана. Таке обладнання може монтуватися на стелю чи стіну, у вигляді невеликого короба. Всередині, у скрученому вигляді, зберігається полотно екрана. Щоби його розгорнути, досить натиснути на кнопку на самому корпусі чи пульті керування. Деякі моделі екранів можливо монтувати над вікном, щоби додатково зекономити простір.

Досить простими у використанні є екрани з механізмом повернення. Тут розгортання чи згортання полотна відбувається завдяки спеціальній пружині. 

Обрати проекційний екран для домашнього кінотеатру чи конференц-залу вам завжди допоможуть на сайті showtime.ua в магазині ShowTime.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com