image

Держава відшкодовує 40% витрат на термомодернізацію будинків. Калькулятор розрахунку кредитів для ОСББ

Масштабна реформа ЖКГ в Україні пересічному громадянину стала відчутною в першу чергу через суттєве здорожчання житлово-комунальних послуг. Проте, крім тарифної політики, вона передбачає і ряд інших змін, які дозволять українцям заощаджувати кошти.

Нещодавно було впроваджено Державну програму підтримки енергоефективних проектів. Згідно неї, кредит для ОСББ на термомодернізацію будинку чи на купівлю енергозберігаючого обладнання частково компенсується за рахунок держави. Це 40 % від отриманого кредиту.

Кредитування ОСББ вже активно здійснюють Укргазбанк та Ощадбанк. Серед вимог до позичальника: реєстрація ОСББ не менш як 3-6 місяці (залежно від банку), рішення щодо отримання кредиту має підтримати не менше ніж 2/3 голосів усіх співвласників.

Тут діє схема: обрати постачальника послуги – звернутися до банку – отримати позитивне рішення – отримати кредит – надати в банк документи про виконані роботи – банк подає інформацію до Держенергоефективності – Держенергоефективность перераховує відшкодування.

Ощадбанк, зокрема, розробив Калькулятор розрахунку кредиту для ОСББ, з допомогою якого можна розрахувати наближену суму витрат.

В свою чергу, експерти підрахували, що після впровадження всіх енергоощадних заходів, мешканці будуть економити близько 50-60 % на оплаті комунальних. Наприклад, модернізація систем загального освітлення (встановлення LED-ламп) за два роки зекономить до 90%, заміна вікон – до 10% (при чому важливо подбати про додаткову вентиляцію приміщень). Важливим кроком є утеплення стін, підвалу та даху. Спеціалісти рекомендують підходити до енергозберігаючих заходів комплексно. Лише тоді вони матимуть максимальний ефект та відчутну економію коштів. Саме зниження витрат на комунальні послуги дасть змогу перенаправити ці кошти на погашення позики.

Довідково:

14 травня цього року Верховна Рада України ухвалила закон «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку». Згідно з ним, співвласники багатоквартирних будинків одержали додаткові можливості на управління спільним майном. Зокрема, їм надається така можливість без створення ОСББ. Отож законодавці створили належні передумови для ліквідації ЖЕКівської монополії, створення конкурентного середовища у сфері управління житловим сектором.

Важливо знати, що для будинків, які не створили ОСББ до 1 липня 2016 і не визначилися з управителем, місцева влада в результаті відкритого конкурсу сама призначить його на рік. Цього управителя можна буде зняти після прийняття відповідного рішення, прийнятого 75% членами ОСББ.

В Україні налічується 239 тис. багатоквартирних будинків, у них живе 47,5% населення країни. На сьогодні створено більше 17 тис. ОСББ. 80% будинків потребує ремонту.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com