image

Що відбувається з львівським ринком нерухомості: огляд і прогноз

Попередній рік запам’ятається не тільки черговою хвилею пандемії й скандалами у владі, а й безпрецедентним підвищенням цін на нерухомість.

Особливо стрімко підвищувався прайс на новобудови Львова: саме західна столиця побила всі рекорди зі здорожчання квадратних метрів. Така динаміка стала справжнім шоком для тих, хто планував купівлю житла у місті Лева, адже в попередні роки квартири тут якщо й дорожчали, то не дуже суттєво. Скільки коштує нерухоме майно у Львові зараз та чого чекати впродовж 2022-го – розповідаємо далі. 

Ситуація на ринку нерухомості 

Підвищення розцінок у 2021-му спостерігалось не тільки на квадратні метри у Львові, а й на такі первинні об’єкти, як новобудови Ужгорода, Івано-Франківська, Тернополя та інших міст Заходу України. Цікаво, що львівські квартири елітного сегменту у ціні сьогодні майже зрівнялись з оселями відповідного класу в Києві. 

В останні кілька років, попри недешеву землю, у Львові активно будуються нові й нові житлові комплекси. Квадратні метри у мальовничому туристичному місті, яке до того ж знаходиться в безпосередній близькості до європейського кордону, завжди користувались популярністю. Житло у місті Лева купують як самі львів’яни, так і мешканці інших українських міст і навіть закордонні резиденти. 

Відчутно здорожчали тут відносно зокрема невеликі нерухомі об’єкти на одну або дві кімнати. Такі оселі купують як для власного проживання, так і з метою інвестування – житло на 60-70 кв. м. згодом простіше перепродати або здати в оренду.

 

Знімок екрана 2022-01-17 о 20.06.05

Найдорожчі й найдешевші квартири Львова 

Львівське житло продовжило дорожчати навіть у грудні, тобто в період, що у сфері нерухомості називають «низьким сезоном» через традиційне передсвяткове затишшя. Так, за останній місяць у році первинна нерухомість в обласному центрі здорожчала в середньому на 6 тис. грн. і зараз складає майже 25 тис. грн. Найдорожчі об’єкти очікувано зосереджені у центрі міста – у Франківському й Галицькому районах: 30 тис. грн і 31 тис. грн за квадратний метр відповідно. 

Найдешевші оселі варто шукати у Сихові: тут зростання цін не зафіксовано, а квадрат коштує 24 500 тис. грн. Квартири середньому цінового сегменту розташовані у Шевченківському, Личаківському й Залізничному районах: 24 тис. грн, 27, 5 тис. грн і 29 тис. грн за квадратний метр відповідно. 

Вартість квартири у місті Лева залежатиме й безпосередньо від класу житлового комплексу. Так, станом на січень 2022 року тут встановлено такий прайс: 

  • економ – 16,5 тис. грн;
  • комфорт – 20 тис. грн;
  • бізнес – 29 тис. грн;
  • преміум – 36 тис. грн. 

За експертними даними, що базуються на середній зарплатні, щоб купити оселю у Львові, відкладати доведеться цілих вісім років, а це найвищий показник в Україні. В середньому квартира площею до 60 квадратів у комплексі комфорт-класу обійдеться у 1 мільйон гривень. Це майже на 25% більше, ніж ще рік тому. Різке здорожчання компанії-забудовники пояснюють насамперед підвищення собівартості зведення будівельних об’єктів. Так, у 2021-му дійсно суттєво підвищилась вартість будматеріалів та робочої сили.

 

Знімок екрана 2022-01-17 о 20.07.09

Прогноз на 2022 рік 

У поточному році на всі важливі процеси в країні вливатиме пандемія коронавірусу та економічна ситуація, і ринок нерухомості не стане винятком. За словами аналітиків ринку нерухомого майна, вартість квадратних метрів наразі досягла свого піку. Тому в період з січня до березня ціни на квартири по Україні загалом і у Львові зокрема якщо зростатимуть, то несуттєво. В цілому у першому півріччя варто очікувати підвищення прайсу на 6-7%, але тільки за умови стабілізації вітчизняної економіки й задовільної епідеміологічної ситуації в країні та світі. 

Ще одним чинником, який завжди впливає на вартість квадратних метрів (особливо в об’єктах первинного ринку) і який важко передбачити, є коливання курсу долара. Відчутне зростання курсу неодмінно вплине і на динаміку цін на житло. Посприяти підвищенню розцінок може також збільшення попиту на оселі певного класу. Так, аналітики прогнозують, що в поточному році особливою популярністю користуватимуться квартири сегментів «комфорт» і «комфорт-плюс». 

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com