Як міста-побратими почали активніше розвивати спорт
Бізнес із клепкою, або Як мсьє Бабель робить у Хусті клепки і продає їх виробникам бочок з усього світу
Ця стаття з рубрики «Реформи в регіони» – вже четверта історія успіху закарпатських підприємців, що працюють у деревообробному бізнесі. Така увага до галузі дивного, адже деревина і вироби з неї упродовж останніх років стабільно займають близько 10% у структурі експорту закарпатської продукції. Відповідно, й успішних закарпатських компаній вистачає.
Як у закарпатському Перечині за європейський грант оберігатимуть лемківську культуру та традиції
Закарпатські міста продовжують активно залучати кошти з європейських грантів
Як закарпатські музиканти ідуть у Європу і чим там «беруть» слухача
Часто місцеві музиканти кажуть, що Закарпаття подібне до акваріуму – світ у собі. Музика та музиканти живуть в ньому але за його межі не потрапляють. Проте життя свідчить – так не завжди є, радше навпаки, закарпатська сцена стає все більш упізнаваною на українському ринку і має вже свій європейський досвід та свого слухача за кордоном.
В Ужгороді за європейські кошти покращать логістичну інфраструктуру
Прикордонний Ужгород домінує в Україні по кількості транспортних засобів на душу населення і велика кількість автомобілів на вулицях міста створює проблеми не лише самим водіям автомобілів, але й пішоходам і особливо велосипедистам.
Євросоюз допомагає закарпатським ромам отримувати кваліфіковану юридичну допомогу
Часто роми просто не знають про можливості правового вирішення своїх проблем
Як Євросоюз на Закарпатті допомагає угорським школярам вивчати українську мову
Як ми повідомляли, через закарпатських угорців виник певний дипломатичний конфлікт між Україною та Угорщиною. Угорщина різко розкритикувала ухвалений Закон «Про освіту», сьома стаття якого передбачає вивчення шкільних предметів у школах національних меншин виключно українською мовою. Через цей Закон Угорщина почала гальмувати євроатлантичні потуги України.
Неможливе – можливе, або Як фізики УжНУ зуміли дійти до «Горизонту-2020»
Як відомо, дістатися горизонту – уявної лінії торкання землі до неба – фізично неможливо. Оскільки земля кругла, як би ми до нього не намагалися наблизитися, він все одно віддаляється. Утім, декому іноді вдається неможливе зробити можливим.
Поїздами, автобусами через Закарпаття: завдяки «безвізу» міждержавних перевезень значно побільшало
Наприкінці лютого практично в усіх медіа країни промайнула новина, яку на фоні майбутніх виборів, і не кожен помітив. «Укрзалізниця» планує у червні 2019 року запустити ще один міждержавний потяг, який слідуватиме за маршрутом Мукачево - Кошице.
Бджолина стратегія: як продавати світу карпатських бджіл і при цьому самим не лишитися без меду (Частина 2)
З часу підписання Угоди про асоціацію з ЄС Україна динамічно нарощує експорт до Європи. За підсумками 2018 року наша країна увійшла до ТОП-5 країн-експортерів агропродукції до ЄС. А мед став одним із найуспішніших продуктів, продажі якого за кордон останніми роками стрімко ростуть. Україна вже має сформований бренд медової країни і після Китаю та Аргентини є третім найбільшим експортером меду у світі.
Солодкі мрії про експорт закарпатського меду: чому європейці не знають, як він смакує
«ПроЗахід» підготував черговий матеріал (у трьох частинах) для рубрики «Реформи в регіони», яка присвячена проблематиці експорту закарпатської продукції до Євросоюзу в контексті Угоди про Асоціацію України з ЄС. Ми вже опублікували півтора десятка статей на цю тему. Переважно це розповіді про успішні історії виходу закарпатських виробників на європейські ринки. Цього разу ми спробували з’ясувати перспективи галузі господарства Закарпаття, яка поки що не «вистрілила» в Європі, але має дуже потужний експортний потенціал. Мова про бджільництво.