image

Пряме залізничне сполучення Ужгорода зі Словаччиною – взаємовигідний проект

26 травня у Кошице відбулася міжнародна конференція «Road to Recovery», в якій взяли участь представники Європарламенту, уряду Словацької Республіки, інші високоповажні гості.

Фонд відновлення та стійкості (RRF) є ключовим інструментом, який ЄС використовує для відновлення після пандемії та наслідків російської війни в Україні. Метою діяльності Фонду є модернізація економіки та допомога людям, які цього потребують. 

Серед спікерів панельної дискусії «Залучення місцевої влади до розробки та реалізації Плану відновлення: отримані уроки» – секретар Ужгородської міської ради Арсен Мелкумян, який представив пропозиції до плану Recovery про можливості прямого залізничного сполучення між Ужгородом та словацькими сусідами. 

348366262_581204797433532_4287370652443011170_n

«За останні кілька років світова спільнота отримала чимало викликів. Серед них пандемія коронавірусу, яка має значні економічні та соціальні наслідки. Проте для України зараз найбільшим викликом є повномасштабне вторгнення росії на її територію. Війна має безпосередній чи опосередкований уплив на увесь світ. Збройні Сили України захищають нашу країну та весь демократичний світ від цієї загрози.

Як представник органів місцевого самоврядування в місті Ужгород, розумію, що зараз важливою є не тільки зброя. Вона Україні, без сумніву, дуже потрібна. Важливою є співпраця, зокрема з Фондом відновлення та стійкості (RRF) відповідно до мети його діяльності.

Пропоную Вашій увазі ідею для подальшого її обговорення на вищому міждержавному рівні. Вона може бути корисною для України,  Словаччини та інших європейських країн у разі її реалізації. Йдеться про можливості стикування української та європейської залізниць на території Закарпатської області. Можна  прокласти відрізок вузькоколійки від міста Чоп до Ужгорода (близько 20 км), а тоді 15 км – до Matovske (Словаччина). У такому разі:

  • Словаччина та інші країни зможуть отримувати вантажі з Румунії, зокрема з порту, набагато коротшим шляхом, ніж це є тепер;
  • Україна зможе оптимізувати пасажирські перевезення завдяки прямому залізничному сполученню – відповідно зменшиться навантаження на українсько-словацькому кордоні;
  • це допоможе розвантажити автомобільні перевезення в цілому по Україні та Словаччині;
  • гуманітарна допомога, яку Україні надає європейська спільнота, зможе йти через пряме залізничне сполучення».

Арсен Мелкумян наголосив, що інтеграція України в європейський простір – це поступовий і трудомісткий процес: STEP by STEP. Однак він потрібний не тільки Україні, а й Європі. Тому маємо йти до цього спільними зусиллями. 

348385962_280535427740870_594093984188288680_n
  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com