image

У Словаччині ініціюють створення програми фінансування прикордонної співпраці із Закарпаттям

Друзі пізнаються в біді 

Представник словацького міста Кошице по міжнародній співпраці із Закарпаттям, голова громадської організації ФЕМАН Едуард Бураш ініціює посилення транскордонної співпраці між Словаччиною та Закарпаттям. 

У розмові з кореспондентом нашого видання він висловив сумнів у тому, що за час пандемії коронавірусу увага Словаччини була достатньою проблем на Закарпатті. 

Друзі пізнаються в біді, сказав Бураш і навіть цифри, що за весь період пандемії коронавірусу у Словаччині станом на сьогоднішній день було виявлено 1542 інфікованих коронавірусом громадян. 28 людей померло. Що стосується партнерського із Закарпаттям Кошицького краю, то за весь період тут було виявлено 271 заражену коронавірусом людину.

А от статистика навіть нашого маленького Закарпаття значно гірша. За період пандемії у нашій області було виявлено 1508 інфікованих коронавірусом громадян (майже стільки, скільки у всій Словаччині) і на Закарпатті щодня стаються чергові спалахи коронавірусної інфекції. У області від коронавірусу на сьогоднішній день померло 38 осіб, що більше, ніж у всій Словаччині.

При цьому Словаччина має хороші програми боротьби з коронавірусом і справою честі мала б стати допомога сусідній області у боротьбі з коронавірусом.

Едуард Бураш, який є давнім другом Закарпаття, на своїй сторінці у Фейсбук висловив пропозицію про створення спеціального фонду партнерської допомоги нашій області.

Чи достатньо ми використовуємо наш партнерський потенціал, який є у нас під руками, - запитує Бураш.

Він нагадує, що у рамках підписаних договорів про партнерство міста та регіони самоврядування мають можливість розвивати ці партнерські відносини, черпати кошти з оперативних програм та програм розвитку транскордонного співробітництва і таким чином приносити нові імпульси для їх мешканців у сфері співпраці бізнесу та органів самоврядування, економіки, співпраці у сферах культури, освіти, безпеки, захисту від зміни клімату та стихійних лих, а також у галузі транспорту та місцевої інфраструктури.
Деякі статистичні дані:
• 13 міст Кошицького та Пряшівського самоврядних регіонів мають 10 міст-партнерів в Україні, з яких 8 - на Закарпатті (ще по одному у Полтаві та Чернівецькій областях).
• Друге та третє за величиною міста Словаччини за кількістю жителів Кошице та Пряшів
мають свої міста-партнери, які, відповідно, є найбільшими містами Закарпаття - Ужгород та Мукачево.
• Інші міста зі словацької сторони мають важливі міста-партнери на Закарпатті, які відомі своїм рекреаційно-оздоровчим потенціалом (до прикладу, Свалява та Хуст).

PARTNERSKÉ MESTÁ VÝCHODNÉHO SLOVENSKA S MESTAMI NA UKRAJINE

 

SLOVENSKÉ MESTO

PARTNERSKÉ MESTO NA UKRAJINE

OBLASŤ

BARDEJOV

TAČIV

ZAKARPATSKÁ

ČIERNA NAD TISOU

ČOP

ZAKARPATSKÁ

HUMENNÉ

MUKAČEVO

PEREČÍN

ZAKARPATSKÁ

ZAKARPATSKÁ

KOŠICE

UŽHOROD

ZAKARPATSKÁ

MICHALOVCE

UŽHOROD

ZAKARPATSKÁ

PREŠOV

MUKAČEVO

ZAKARPATSKÁ

SNINA

KREMENČUK

CHUST

POLTAVSKÁ

ZAKARPATSKÁ

STARÁ ĽUBOVŇA

SVALJAVA

ZAKARPATSKÁ

SVIDNÍK

RACHIV

ZAKARPATSKÁ

GELNICA

NOVODNISTROVSK

ČERNIVECKÁ

Spišské Podhradie

PEREČÍN

ZAKARPATSKÁ

 І саме східний регіон Словаччини має 97,5 кілометрів спільного кордону із Закарпаттям.

"Ми маємо значно інтенсивніше посилювати нашу співпрацю між містами-партнерами та нашими регіонами. Саме Ужгород є воротами Словаччини до України, а із Закарпаттям ми маємо спільну історію, культуру, традиції. Але на жаль, ми не використовуємо весь потенціал для успішної співпраці", - пише Едуард Бураш. 

"На основі мого попереднього досвіду, розмов, дискусій з партнерами зі словацької та української сторони та, насамперед, знання потреб та можливостей наших міст та їх мешканців, я переконаний, що великим внеском у наш розвиток було б створення НЕЗАЛЕЖНОГО фінансового механізму програми розвитку транскордонного співробітництва СЛОВАЧЧИНА - УКРАЇНА, яка б підтримувалася урядом Словацької Республіки та була включена до "мільйонного пакету" допомоги, який наразі спрямований на Словаччину (від редакції - Словаччина в рамках боротьби з коронавірусом отримає від Євросоюзу 8 мільярдів євро). Я переконаний, що всі мери міст та прикордонних сіл, як на словацькій, так і на українській стороні, вітали б це. Однак для цього потрібна більша підтримка, зацікавленість, відданість та увага, ніж це було досі з боку органів державної влади та відповідних установ.

Це буде однією з головних тем у програмі співпраці органів місцевого самоврядування Словаччини та України в рамках "Днів УКРАЇНИ 2020" у Кошицях 12 жовтня цього року", - написав Едуард Бураш. 

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com