image

Закарпаття долучиться до міжнародного проекту прикордонної співпраці, який профінансує Норвезький фонд

Кошторис проекту - понад 400 тисяч євро

Асоціація FEMAN, яку очолює радник мера Кошице з міжнародних питань Едуард Бураш, також є активним партнером у проекті "Транскордонне співробітництво для України та Словаччини - CBC4US", який днями вже провів першу вступну зустріч партнерів з Осло-Братислави-Кошице-Київ у формі відеоконференції.

Про це нашому виданню повідомив Едуард Бураш.

З його слів, метою відеоконференції було визначити комунікацію між партнерами, презентацію партнерів проекту, проектну діяльність та їх план на першу половину 2021 року, проектне та фінансове управління проектом та його публічність.

Кошторис проекту - 409 975 євро. Його реалізація триватиме до кінця 2022 року.

Проект буде реалізований головним бенефіціаром - Асоціацією міст та муніципалітетів Словаччини (ZMOS), що базується у Братиславі. З метою забезпечення найефективнішої передачі знань, більшість проектних заходів буде здійснюватися безпосередньо в тому місці, де очікується їх ефективний вплив (регіони Пряшівського та Кошицького самоврядування), а з іншого боку це - територія України, де діяльність проекту буде реалізовуватись у вибраних прикордонних районах Західної України - Закарпатська область, Львівська область, Івано-Франківська область. Проект пошириться також на Київ або в інші регіони України за потреби залучення партнерів.

Метою проекту є сприяння транскордонному співробітництву.

Асоціація міст та муніципалітетів Словаччини (ZMOS), як заявник та бенефіціар проекту, буде співпрацювати з трьома партнерами, а саме - Асоціацією міст України, Норвезькою асоціацією місцевих та регіональних влад та Асоціацією FEMAN (Кошице, Словаччина).

Одним із напрямків проекту є також "Дні України в Кошицях 2021/2022", частина яких буде присвячена самоврядуванню, оскільки спільна діяльність словацьких та українських партнерів буде зосереджена на поточному вирішення проблем місцевого самоврядування. Події сприятимуть зміцненню транскордонного співробітництва на місцевому рівні шляхом підтримки транскордонної програми (ENI Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна), грантів Норвегії, Вишеградських фондів, транснаціональних програм ЄС (Дунайська стратегія), SlovakAid та інші доступні програми. гранти на співпрацю з Україною та нададуть приклади передової практики програми.

Крім того, це моніторинг поточних конкурсів пропозицій щодо транскордонного співробітництва між словацькими та українськими органами місцевого самоврядування, а також діяльність, присвячена виключно розвитку транскордонного співробітництва, розповсюдженню інформації про демократичні принципи Європейського Співтовариства, прозорість, цілісність та належне управління.

Інші заходи проекту включають:

* Передача хорошого досвіду в різних сферах компетенції та діяльності органів місцевого самоврядування з акцентом на інноваційні та розумні рішення зі Словаччини та Норвегії.

* Передача знань та досвіду з процесів реформування державного управління з акцентом на рівень місцевого самоврядування.

* Покращення інтенсивності інституційного транскордонного співробітництва за допомогою фінансових механізмів.

* Інституційна співпраця на рівні самоврядування через відрядження представників органів місцевого самоврядування зі Словаччини та України.

"Отже, проект стартував і я особисто сподіваюся на його реалізацію, новий досвід, який пропонує проект, пов’язаний з муніципалітетами Норвегії та України, а також спільні обміни, дискусії, круглі столи, семінари та нові тенденції в самоврядуванні, щоб вирішувати нові, несподівані виклики сьогодення, які, наприклад, пов’язані із вирішенням пандемії Covid-19", - повідомив Едуард Бураш.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com