• 1

  В Мукачеві відновили традицію 20-30-х років ХХ століття (ФОТО)

  Вікна історичної будівлі Ратуші прикрасили квітами, подібно до того, як це було у 20-30-х роках минулого століття. 

 • c048d317-0b91-471b-98be-b8178eea9afd

  Архівіст Полані - володар «Золотого Гербового Хреста»

  140 років тому, в березні 1876 року, архіваріусом Ужанського жупного управління був призначений Імре Полані, який з 1862 року працював в зазначеній адміністративній установі нотаріальним радником. І. Полані – єдиний в історії архівної справи історичного Закарпаття архівіст, котрий безперервно займався цією важливою соціально і духовно значимою ділянкою роботи впродовж 30 років – до 1906 року. 

 • 11

  Закарпатський "Нюрнберг": 70 років по тому

  26 травня виповнюється 70 років з дня, коли було винесено наказ до розстрілу трьох підсудних - Андрія Бродія, М. Демка та А. Кричфалушій-Грабаря. Підсудних Г. Бонце, Е. Ортутай засуджено до 10 років позбавлення волі, підсудних І. Шпака, Є. Жегора - до 8 років позбавлення волі, підсудного В. Рішко - до 5 років із конфіскацією майна. Оголошений "вирок суду викликав палке схвалення присутніх у залі суду", - йдеться у повідомленні, опублікованому в газеті "Закарпатська Україна" від 26 травня 1946 року. Газета вийшла друком у неділю, а вирок було винесено о 3 годині ночі. У такий спосіб Радянська влада на Закарпатті прагнула показати власну силу у розправі з фашистами. 

 • 12

  Що писало про Україну лондонське видання у 1935 році

  Статтю "Українська справа це один з найбільших проблємів Европи", яка була опублікована у травневому номері місячника "Нешенал", перепублікували через місяць у незалежному суспільно-політичному часописі "Українське слово", який виходив в Ужгороді. Відповідальним редактором і видавцем журналу був Михайло Бращайко. І хоча з часу виходу статті Україні довелося пережити чимало, матеріал вкрай актуальний. У 1935 році британці тверезо оцінювали стан нашої держави і вказували на найбільші помилки, яких, на жаль, ми досі не позбулися... 

Як на Закарпатті народився міф про центр Європи

Як на Закарпатті народився міф про центр Європи

  Чимало закарпатців і туристів, які приїжджають до нашої області звідусіль, бували біля стели, котра нібито позначає географічний центр Європи. Вона знаходиться на повороті за селом Діловим. Екскурсоводи люблять наголошувати на цьому унікальному факті, а туристи залюбки фотографуються у цьому місці. Однак центр Європи тут немає.  
Угорське видання ХІХ століття про рутенів

Угорське видання ХІХ століття про рутенів

  Переважна більшість закарпатців, хто цікавиться історією краю, думає, що рутени,  русини (українці) жили тільки на території Угорщині, однак угорські енциклопедичні видання підтверджують, що вони жили й по той бік Карпат. 
Як змінювалися ромські каравани протягом століть (ФОТО)

Як змінювалися ромські каравани протягом століть (ФОТО)

До середини 19 століття роми проживали в шатрах або наметах (tents), так як в основному вели кочовий спосіб життя, рухаючись від місця до місця. Ці кочові структури були тотожні до сучасних купольних наметів. Роми використовували вигнуті «списи», як базову основу цих наметів. Спис був вигнутий у форму арки та його кінці були вбиті в землю, або окремі списи, які не згиналися у півколо, з’єднувалися згори. Ця основа покривалася тканиною, яка була стійкою від атмосферних впливів.
 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Тел.: +38 095 308 8778

  mail.prozak@gmail.com