• roma caravan8

  Як змінювалися ромські каравани протягом століть (ФОТО)

  До середини 19 століття роми проживали в шатрах або наметах (tents), так як в основному вели кочовий спосіб життя, рухаючись від місця до місця. Ці кочові структури були тотожні до сучасних купольних наметів. Роми використовували вигнуті «списи», як базову основу цих наметів. Спис був вигнутий у форму арки та його кінці були вбиті в землю, або окремі списи, які не згиналися у півколо, з’єднувалися згори. Ця основа покривалася тканиною, яка була стійкою від атмосферних впливів.

 • 7

  Якою була резиденція графа Шенборна в Берегові (ФОТО)

  Шенборни завжди вибирали для своїх резиденцій тільки кращі угіддя. Не винятком є і резиденція графів у Берегові. 

 • 1

  Перший “губернатор” Закарпаття називав себе президентом Русинії

  Напевно однією з найбільш суперечливих, та водночас і найзагадковіших політичних постатей Закарпаття, був Григорій Жаткович, перший губернатор «Підкарпатської Русі». Хоча Григорій і народився на території сучасної Закарпатської області ( с. Голубине, сьогодні це Свалявський район ), проте школу йому довелося закінчувати уже в США в містечку Пітсбург, адже переїхав до заокеанських країв у п’ятирічному віці, пізніше був Пенсільванський університет та здобуття ступеню доктора права.

 • 4

  Що рекламували жителі Закарпаття у журналі початку ХХ століття (ФОТО)

  Торговці Підкарпатської Русі на початку ХХ століття не були надто винахідливими в рекламних оголошеннях, але зразки такої реклами демонструють, що було в попиті у тодішніх жителів міст і сіл. 

Літаки-винищувачі на Мукачівському аеродромі (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Літаки-винищувачі на Мукачівському аеродромі (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Нещодавно ми публікували світлини літаків на Мукачівському аеродромі у 80-х роках. Сьогодні пропонуємо вам детальніше ознайомитися з фотографіями військових літаків, які теж базувалися у цьому місці. Через це об'єкт був стратегічно важливим для всього СРСР і Закарпаття зокрема. 
Як правильно називати Закарпаття

Як правильно називати Закарпаття

За час української незалежності ряд культурних діячів та організацій почали вживати, як альтернативу назві Закарпаття назву Підкарпатська Русь (чи Подкарпатська Русь), яка є нібито історичною. 
 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com