• 1

  Конфлікт на Драгобраті "роздули" з політичних міркувань? (ВІДЕО)

  На ОДТРК «Тиса-1» відбувся прямий ефір, присвячений розслідуванню резонансного інциденту на курорті Драгобрат у Рахівському районі. В одній студії зустрілися адвокат затриманих учасників Драгобратівського інциденту Роман Бухтояров, речник голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля Ярослав Галас, координатор обласної ГО «Опора» Володимир Феськов, керівник ГО «Карпатська Січ» Тарас Деяк, журналістка Юлія Давидова, заступник начальника ГУНП в Закарпатській області полковник поліції Степан Довгунь.

 • sen

  Наш край приєднали до Чехословаччини силою, чи добровільно

  18 січня доволі знакова дата в історії Закарпаття -- після підписання Мирного договору у французькому Сен Жермені під Парижем наш край було приєднано до Чехословаччини.

 • 1

  Як позначали Мукачівську єпархію на карті XVIIІ століття (ФОТО)

  На мапі єпископств Угорського королівства 1777 року Мукачівська греко-католицька єпархія мала особливу позначку. 

 • 2

  Ким є для Закарпаття Гіядор Стрипський

    Гіядор Стрипський є тією постаттю в інтелектуальному дискурсі Закарпаття, яку всі національні рухи намагаються зробити "своєю". 

Як збудована в'язниця в Ужгороді (ПЛАН-СХЕМА)

Як збудована в'язниця в Ужгороді (ПЛАН-СХЕМА)

  Ужгородська в'язниця, або ж за сучасною назвою слідчий ізолятор, існує в місті від 1925 року. Спроектували її разом із чеським кварталом і розташована вона у центральній частині міста, у так званому урядовому кварталі. 
Якою була художня школа в Мукачеві понад 100 років назад (ФОТО)

Якою була художня школа в Мукачеві понад 100 років назад (ФОТО)

  Сучасна художня школа в Мукачеві - колишній палац Ференца Ракоці ІІ, більш відомий як "Білий палац", почали будувати ще в 1667 році. Тривалий час споруду використовували як міську резиденцію трансільванських князів Ракоці.
Новорічно-Різдвяне Закарпаття на початку ХХ століття (ФОТО)

Новорічно-Різдвяне Закарпаття на початку ХХ століття (ФОТО)

  На початку ХХ століття закарпатці теж святкували корпоративи, прикрашали головні ялинки на площах міст, а також розважалися на ковзанці. Ми вирішили зібрати цікаві архівні фото зі святкових міст і заодно додати вам трохи новорічного настрою в останні дні цього року. 
Якими були ярмарки і базари на Закарпатті початку ХХ століття (ФОТО)

Якими були ярмарки і базари на Закарпатті початку ХХ століття (ФОТО)

  Напередодні новорічних свят тема ярмарків як ніколи актуальна. Близько 100 років назад у багатьох містах, які нині є територією Закарпаття, ярмаркові площі були головними. Зрозуміло, що про дерев'яні будиночки для торговців, які нині так поспішно встановили в Ужгороді, Мукачеві й Хусті, тоді й близько не йшлося. Торговельні павільйони були просто неба, і це додавало унікального колориту таким ярмаркам і базарам. 
 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Тел.: +38 095 308 8778

  mail.prozak@gmail.com