Ужгородська в'язниця, або ж за сучасною назвою слідчий ізолятор, існує в місті від 1925 року. Спроектували її разом із чеським кварталом і розташована вона у центральній частині міста, у так званому урядовому кварталі.
Бібліотека Нью-Йорка оприлюднила унікальні фото одягу подкарпатських русинів 20-х років ХХ ст.
Унікальні фото одягу та побуту подкарпатських русинів із скану книги “Селянське мистецтво Підкарпатської Русі”
Якою була художня школа в Мукачеві понад 100 років назад (ФОТО)
Сучасна художня школа в Мукачеві - колишній палац Ференца Ракоці ІІ, більш відомий як "Білий палац", почали будувати ще в 1667 році. Тривалий час споруду використовували як міську резиденцію трансільванських князів Ракоці.
125 років у Великих Комятах існує млин, збудований італійцем (ФОТО)
Млин у Великих Ком'ятах існує від 1890 року. Нині він не функціонує, зате принаймні збережений, незважаючи на спроби знищення і розкрадання.
Убога реклама Закарпаття в 1957 році (ФОТО)
Який вигляд мав примітивний радянський "Рекламно-інформаційний путівник Закарпаттям", видрукуваний у 1957 році.
Природна ковзанка в Ужгороді у 1920 і 2016 роках (ФОТО)
Із настанням сильних морозів в Ужгороді утворилася природна ковзака в самому центрі міста - на річці Уж.
Яким був завод стратегічного значення на Закарпатті у радянську добу (ВІДЕО)
Фільм про одне з найвідоміших закарпатських селищ і не менш відоме підприємство в ньому.
Новорічно-Різдвяне Закарпаття на початку ХХ століття (ФОТО)
На початку ХХ століття закарпатці теж святкували корпоративи, прикрашали головні ялинки на площах міст, а також розважалися на ковзанці. Ми вирішили зібрати цікаві архівні фото зі святкових міст і заодно додати вам трохи новорічного настрою в останні дні цього року.
Хуст на світлинах 100-річної давності (ФОТО)
Хуст - одне з найдавніших закарпатських міст, з якого збереглося чимало архівних фото. Ще з ХІХ століття Хуст був важливим торговельним містечком, центром Хустського повіту Марамороського комітату.
Якими були ярмарки і базари на Закарпатті початку ХХ століття (ФОТО)
Напередодні новорічних свят тема ярмарків як ніколи актуальна. Близько 100 років назад у багатьох містах, які нині є територією Закарпаття, ярмаркові площі були головними. Зрозуміло, що про дерев'яні будиночки для торговців, які нині так поспішно встановили в Ужгороді, Мукачеві й Хусті, тоді й близько не йшлося. Торговельні павільйони були просто неба, і це додавало унікального колориту таким ярмаркам і базарам.
Якою була головна вулиця Мукачева 70 років тому (ФОТО)
Сучасна площа Миру у 30-х роках минулого століття теж була промисловим центром, з багатьма вивісками різних бутиків, щоправда, виглядало все це набагато краще, ніж нині.