• 3

    Яким був мукачівський Сталін (ФОТО)

    Радянська влада у 1945 році "принесла" із собою на Закарпаття й монумент Сталіна. Щоправда, сам пам'ятник відкрили через три роки й відповідно назвали площу, на якій він розташувався. 

  • Закарпаття взимку 1944 р,частина рахівщини

    Закарпатські гори на світлинах минулого століття (ФОТО)

    Чимало пейзажів минулого століття сьогодні виглядають дещо по-іншому, адже ландшафти змінюються, й людина суттєво впливає на довкілля. Беззаперечною залишається краса Карпат, поруч із якими поталанило жити закарпатцям. 

  • г.Говерла рахівського р-на ,значок 1939 р на туристичну палицю

    Туристичні значки із Закарпаття початку ХХ ст. (ФОТО)

    У 30-40-х роках минулого століття та території, яка сьогодні належить Закарпаттю, був розроблений своєрідний туристичний брендовий знак. Турист ставив собі такий значок на палицю в кожному місці, де побував. 

  • 2

    Що рекламували на Закарпатті на початку минулого століття (ФОТО)

    Рекламні постери можуть розповісти чимало цікавого, якщо уважно до них придивитися. Плакати початку ХХ століття вказують на зацікавлення жителів території, яка сьогодні належить Закарпаттю, їхні потреби, а також наявність іноземних інвестицій у краї, адже більшість реклами належить закордонним власникам.  

Фоторепортаж з радянського Ужгорода (Частина 2)

Фоторепортаж з радянського Ужгорода (Частина 2)

Публікуємо другу частину світлин з Ужгорода Радянської Доби, де на більшості фото - літнє місто. Таким його запам'ятало чимало сучасників, які сьогодні дещо ностальгують за тим часом. Хоч період, звісно, був не у всьому хороший, зате Ужгород був не такий вже й поганий у той час.  
Фоторепортаж з радянського Ужгорода (Частина 1)

Фоторепортаж з радянського Ужгорода (Частина 1)

Радянська доба на Закарпатті тривала з 1945–1991 року. Цей період пам’ятає переважна більшість сучасних жителів. Ужгород суттєво змінюється у цей час, його забудовують важливими адміністративними спорудами, якими користуємося донині. Історична архітектура також зазнає змін під впливом ідеології. І хоча комуністів є за що критикувати за зміни у місті, все ж вони є частиною історії.  
Закарпатець - серед авторів послання до нащадків 1962 року

Закарпатець - серед авторів послання до нащадків 1962 року

У Харкові під час ремонту в казармі військової частини 3005 (Нацгвардія України) знайшли послання від солдатів строкової служби, що адресоване нащадкам. Серед авторів і закарпатець, житель села Ставне Великоберезнянського району.
Фоторепортаж з чеського Ужгорода

Фоторепортаж з чеського Ужгорода

У складі Чехословацької республіки Ужгород перебував з 1920 по 1939 роки. Цей період називають найкращим в історії розвитку міста, оскільки чехи залишили після себе чимало архітектури, яку використовуємо донині, та й узагалі місто мало власний унікальний колорит у ці роки. 
Фоторепортаж з австро-угорського Ужгорода

Фоторепортаж з австро-угорського Ужгорода

У складі Австро-Угорщини Ужгород і частина Закарпаття перебували з 1867–1918 років. Для міста і його жителів це невід'ємна сторінка історії, яка запам'яталася архітектурою, життєвим устроєм, та й узагалі колоритом, притаманним місту в той час. 
Якими були візитки фотографів у другій половині ХІХ - на початку ХХ століття (ФОТО)

Якими були візитки фотографів у другій половині ХІХ - на початку ХХ століття (ФОТО)

Фотографи та студії Ужгорода, Мукачева та Берегова у другій половині XIX століття та на початку XX розробляли оригінальний дизайн кабінетних фотокарток, щоб відрізнятися від своїх конкурентів.
  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com