Незвичну для сучасних закарпатців заяву про крадіжку написав у 1945 році директор початкової школи в Хусті.
Ужгород 1922 року у чеському фільмі-хроніці (ВІДЕО)
Історичні кадри з Ужгорода та його околиць у 1922 році зберегла стрічка тривалістю 23 хв. 38 сек., яку відзняла компанія «A-B Praha».
Фоторепортаж з радянського Ужгорода (Частина 2)
Публікуємо другу частину світлин з Ужгорода Радянської Доби, де на більшості фото - літнє місто. Таким його запам'ятало чимало сучасників, які сьогодні дещо ностальгують за тим часом. Хоч період, звісно, був не у всьому хороший, зате Ужгород був не такий вже й поганий у той час.
Фоторепортаж з радянського Ужгорода (Частина 1)
Радянська доба на Закарпатті тривала з 1945–1991 року. Цей період пам’ятає переважна більшість сучасних жителів. Ужгород суттєво змінюється у цей час, його забудовують важливими адміністративними спорудами, якими користуємося донині. Історична архітектура також зазнає змін під впливом ідеології. І хоча комуністів є за що критикувати за зміни у місті, все ж вони є частиною історії.
Закарпатець - серед авторів послання до нащадків 1962 року
У Харкові під час ремонту в казармі військової частини 3005 (Нацгвардія України) знайшли послання від солдатів строкової служби, що адресоване нащадкам. Серед авторів і закарпатець, житель села Ставне Великоберезнянського району.
Як на Закарпатті обробляли коноплі (ФОТО)
Для обробки конопель у 130-х роках використовували спеціальний пристрій, який досі зберігається на горищах багатьох закарпатців.
Фоторепортаж з чеського Ужгорода
У складі Чехословацької республіки Ужгород перебував з 1920 по 1939 роки. Цей період називають найкращим в історії розвитку міста, оскільки чехи залишили після себе чимало архітектури, яку використовуємо донині, та й узагалі місто мало власний унікальний колорит у ці роки.
Фоторепортаж з австро-угорського Ужгорода
У складі Австро-Угорщини Ужгород і частина Закарпаття перебували з 1867–1918 років. Для міста і його жителів це невід'ємна сторінка історії, яка запам'яталася архітектурою, життєвим устроєм, та й узагалі колоритом, притаманним місту в той час.
Якими були візитки фотографів у другій половині ХІХ - на початку ХХ століття (ФОТО)
Фотографи та студії Ужгорода, Мукачева та Берегова у другій половині XIX століття та на початку XX розробляли оригінальний дизайн кабінетних фотокарток, щоб відрізнятися від своїх конкурентів.
Унікальні кадри з весілля євреїв у Мукачеві 1933 року
Все місто гуляло на весіллі 18-річної дочки мукачівського рабина Хаїма Елазара Шпіри у 1933 році.
Хто такі клезмери в Мукачеві міжвоєнної доби (ФОТО)
Музику у міжвоєнний період в Мукачеві забезпечували музики, про яких сьогодні навряд чи знає переважна більшість закарпатців.