• duh2

  Духнович був українським чи русинським будителем?

  Закарпаття гордиться Олександром Духновичем. Пам'ятник йому в Ужгороді стоїть перед обласним драмтеатром. А от історики і досі ведуть спори -- був він українським чи русинським будителем. 24 квітня буде чергова річниця від дня народження Олександра Духновича й історик Дмитро Поп написав для нашого видання матеріал, який проливає світло не лише на особливість творчої діяльності Духновича, але й драматизм спору навколо його національної приналежності.Друкуємо без скорочень. 

 • 15

  Закарпаття ХХ століття: автономія, Волошин і совєти

  Відомий ужгородський історик Федір Брецко спеціально для нашого сайту написав короткий екскурс в історію Закарпаття, яка може слугувати шпаргалкою тим, хто не дуже добре розбирається у минулому Закарпаття. Ми повідомляли вам про часи раннього Середньовіччя у краї, а також Закарпаття у розрізі п'яти століть. Сьогодні публікуємо завершальну і найбільш близький нам період історії - ХХ століття.

 • 3

  Закарпаття за 5 століть: від Корятовича до австрійців

  Вчора ми повідомляли вам про те, що відомий ужгородський історик Федір Брецко спеціально для нашого сайту написав короткий екскурс в історію Закарпаття, яка може слугувати шпаргалкою тим, хто не дуже добре розбирається у минулому Закарпаття. Відтак після часів раннього Середньовіччя історик описує етапи із 14 по 18 століття. Пропонуємо вам другу частину статті про наш край у давнину. 

 • 0

  Яким було Закарпаття у ранньому Середньовіччі

  Відомий ужгордський педагог-історик Федір Брецко спеціально для нашого сайту написав короткий екскурс в історію Закарпаття. По суті, це шпаргалка для студентів та учнів шкіл, а також стислий матеріал, поданий у доступній формі для тих, хто хоче дізнатися історію нашого краю та міста. Подаємо частинами. Сьогодні читайте про те, яким було Закарпаття у ранньому Середньовіччі.  

 Іван Чендей – жертва системи чи окремих негідників?

Іван Чендей – жертва системи чи окремих негідників?

Нещодавно ми, надрукували велике інтерв“ю з 90-річною Марією Іванівною Чендей, вдовою відомого письменника Івана Чендея, з якого перед читачем постає постать незламного українського демократа-незалежника, ненависника «системи», яка знущалася над ним немало років. «Той, хто не знав близько Івана Чендея, безумовно повірить в те, що сказала Марія Іванівна», – розповідає історик Дмитро Поп. 
Підкарпатська Русь в часи Другої світової війни (1939-1945)

Підкарпатська Русь в часи Другої світової війни (1939-1945)

  Пізно ввечері дня 18 березня 1939 р. угорські війська зайняли всю територію Подкарпатської Русі (Карпатської України) і вийшли на карпатські переходи, де урочисто зустрілись із польськими прикордонниками.  На фото: Угорські військові в с.Середнє 1939
Україна – єдина країна

Україна – єдина країна

  Тема «УКРАЇНА – ЄДИНА КРАЇНА» має стати поштовхом до подальшої роботи з об’єднання усіх довкола спільної цінності – територіальної цілісності держави, згуртованості суспільства, розв’язання проблем шляхом діалогу, пошуку загальнонаціонального консенсусу. Важливо донести до усіх, що наявність у громадян різних поглядів з тих чи інших питань є природним станом громадянського суспільства. При цьому непорушними є державний суверенітет, незалежність, територіальна цілісність і демократичні засади державного устрою.
76-а річниця проголошення Карпатської України

76-а річниця проголошення Карпатської України

14 -16 березня 2015 року з нагоди святкуванням 76-ї річниці проголошення Карпатської України (14-15.03.1939р) на базі Карпатського університету імені Августина Волошина та Української богословської академії, що в Ужгороді, пройшли наступні заходи: