• ужгородський замок

  Гунгвар, Унгуйвар, Гункбар, Оуггород - історичні назви Ужгорода

  Про Ужгород від найдавніших часів до сьогодення для нашого сайту написав відомий ужгородський історик Федір Брецко. Інформація важлива для тих, хто хоче нагадати собі історію міста, чи й взагалі відкрити для себе нову інформацію про заснування Ужгорода і його розвиток протягом багатьох століть. Пропонуємо вам першу частину чимало історії від пана Брецка, а також нагадуємо, що кількома тижнями раніше публікували історію Закарпаття у такій же доступній формі. Усі частини статті можете прочитати у розділі "Історія".

 • 11slavyane

  Гіпотеза про появу слов'ян та закарпатських русинів

  Черговий історичний матеріал від історика Дмитра Попа та його брата Івана, написаний спеціально для нашого видання. І знову трошки провокативний та несподіваний. Нова гіпотеза появи слов'ян та місце русинів у цій історії.Друкуємо без змін та скорочень

 • 1

  Закарпатське Солотвино: історія солекопалень з ІІ ст н.е. по сьогодні

  Більшість читачів знає смт.Солотвино тільки як зону екологічного лиха. І це не дивно, адже саме останні кілька років про нього заговорили практично всі ЗМІ області. 

 • 1

  В Ужгороді була майже-Ейфелева вежа у 1927 році

  Для павільйонів торгівельної виставки в Ужгороді 1927 року звели дерев’яну вежу неподалік гімназії. Фото зроблені у липні 1927 року.

1910 року в Ужгороді з 16 тисяч 13 становили угорці

1910 року в Ужгороді з 16 тисяч 13 становили угорці

Принаймні такі дані відображені на пропагандистському плакаті т 1920 року із інфографікою етнічного складу населення міста Ужгород. Не вірити плакату можна, однак перепис населення теж наводить переважння угорського населення. 
У Мукачеві на очах руйнується палац у стилі класицизму

У Мукачеві на очах руйнується палац у стилі класицизму

У Мукачеві руйнується цінна архітектурна споруда у стилі класицизму - палац Конера. Так, як на листівці, Палац Конера (Ковнера) у Мукачеві виглядав на початку ХХ століття. Сучасний його стан ви також можете побачити на фото.
Духнович був українським чи русинським будителем?

Духнович був українським чи русинським будителем?

Закарпаття гордиться Олександром Духновичем. Пам'ятник йому в Ужгороді стоїть перед обласним драмтеатром. А от історики і досі ведуть спори -- був він українським чи русинським будителем. 24 квітня буде чергова річниця від дня народження Олександра Духновича й історик Дмитро Поп написав для нашого видання матеріал, який проливає світло не лише на особливість творчої діяльності Духновича, але й драматизм спору навколо його національної приналежності.Друкуємо без скорочень. 
Закарпаття ХХ століття: автономія, Волошин і совєти

Закарпаття ХХ століття: автономія, Волошин і совєти

Відомий ужгородський історик Федір Брецко спеціально для нашого сайту написав короткий екскурс в історію Закарпаття, яка може слугувати шпаргалкою тим, хто не дуже добре розбирається у минулому Закарпаття. Ми повідомляли вам про часи раннього Середньовіччя у краї, а також Закарпаття у розрізі п'яти століть. Сьогодні публікуємо завершальну і найбільш близький нам період історії - ХХ століття.
Закарпаття за 5 століть: від Корятовича до австрійців

Закарпаття за 5 століть: від Корятовича до австрійців

Вчора ми повідомляли вам про те, що відомий ужгородський історик Федір Брецко спеціально для нашого сайту написав короткий екскурс в історію Закарпаття, яка може слугувати шпаргалкою тим, хто не дуже добре розбирається у минулому Закарпаття. Відтак після часів раннього Середньовіччя історик описує етапи із 14 по 18 століття. Пропонуємо вам другу частину статті про наш край у давнину. 
Яким було Закарпаття у ранньому Середньовіччі

Яким було Закарпаття у ранньому Середньовіччі

Відомий ужгордський педагог-історик Федір Брецко спеціально для нашого сайту написав короткий екскурс в історію Закарпаття. По суті, це шпаргалка для студентів та учнів шкіл, а також стислий матеріал, поданий у доступній формі для тих, хто хоче дізнатися історію нашого краю та міста. Подаємо частинами. Сьогодні читайте про те, яким було Закарпаття у ранньому Середньовіччі.  
 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Тел.: +38 095 308 8778

  mail.prozak@gmail.com