image

Чеський фільм про наш край у 30-х роках минулого століття (ВІДЕО)

Пропонуємо вашій увазі 5-хвилинний фільм про Подкарпатську Русь, який був відзнятий чехами у 30-х роках минулого століття.

Фільм був створений  у 1930 році  Державним інститутом кінематографу Чехословаччини і розповідав глядачам про Подкарпатську Русь, знайомив з краєвидами, населеними пунктами, історичними будівлями, побутом.

Закарпатський письменник Мирослав Дочинець виклав посилання на цей фільм у себе на сторінці у "Фейсбук" і написав: "Моя Материзна, мої палестини, мій скарб".

У той же час львівський письменник Юрій Винничук на своїй сторінці у "Фейсбук" доволі критично написав про цей фільм: 

"Творці чеського фільму про Підкарпатську Русь (Закарпаття і Верховину), знятого до війни, на жаль, консультувалися з місцевими москвофілами, а ті їх причастили ісконно руськими словами: пожалуста, нічево, да-да-да. Хоча у фільмі бачимо селян, які так не говорили".

Тим не менше, фільм хоч і є коротким, але дає чітку уяву про побут наших предків.

Читайте також:  Бібліотека Нью-Йорка оприлюднила унікальні фото одягу подкарпатських русинів 20-х років ХХ ст.

9 коментарів


 1. Січ 23, 2016 | 14:34

  Сейчас просматриваю фильм "Пiдкарпатська Русь - 1924", пр-во Чехословакии тех лет, скорее всего. Показывают приграничные участки с пограничниками, интересно, на границе с какой страной он расположены. Был ещё и фильм о ПР в 1930, но нигде не было сюжетов о городе Иршава (правда, тггда он ещё не был городом) и Иршавском районе Закарпатской области (Подкарпатской Руси), где мы жили до 1991. А, вообще красивые съёмки, ходили, одетые по-местному, колоритно, чьи то родители, бабушки, деды, прадеды, церкви, деревянные храмы, церкви и мосты. А люди ещё не знали, что через 14...15 лет начнётся 2-ая мировая, (или ВОВ - для восточных и северных областей Украины в то время, с июня 1941). А через 90 лет их праправнуки праправнуки опять будут защищать единство страны. Спасибо!

 2. Лют 05, 2016 | 02:22

  Фільм з німецькими субтитрами і в дусі "тої" ж пропаганди- співають веселі пісні і показують німецьке, доглянуте кладовище 1 світової. Перша пісня ніби на польській мові а друга не є чеська. Ви прикиньте, вже тоді за 9 років до війни німці були ознайомлені з місцевістю.
  То що можна говорити тепер , враховуючи нашу слабкість деякі сусіди дивляться в нашу сторону як ворона в кістку. Насамперед окремі чехські партії і в Угорщині самі писали що в декілька разів збільшили шпіонів в Україні. То не означає що на нас так нападуть як рашисти але не треба бути такими наївними і байдужими що аж сміються---широка руська душа. А русинами ми можемо в повній мірі себе називати, бо походимо з Київської Русі!

 3. Бер 28, 2016 | 12:17

  Привіт Шукачі кредиту,

  Вам необхідна терміновий кредит, щоб почати бізнес, боргу кредиту? Купити автомобіль або будинок? Якщо так турбуватися не більше, тому що ми пропонуємо всі види кредитів за низькою і доступною відсотковою ставкою 6-3%, без застави і без перевірки кредитоспроможності. Вернись до нас, якщо вам потрібен кредит з інформацією нижче.

  (1) Ім'я:

  (2) Сума кредиту Необхідні:

  (3) позики Тривалість:

  (4) Номер телефону:

  (5) Країна:

  (6) Регіон:

  Зв'яжіться з нами зараз по електронній пошті сьогодні: (davidsonsmithloanfirm@gmail.com)

  Добрі побажання.

  Davidson Сміт

 4. Чер 13, 2016 | 22:43

  Здрастуйте, дорогі клієнт,

  Ви потребуєте термінової позички, щоб почати свій бізнес, купити автомобіль, будинок або землю
  без авансових платежів?

  Мене звуть пан Майк Роберт і я видавати кредити на дуже зниженою процентною ставкою
  3%, які не можуть бути предметом переговорів з зручною тривалості кредиту від 1 до 30 років.

  Ми даємо максимум US $ 10.000.000,00 і мінімум US $ 5,000.00.

  Якщо ви серйозний мисляча людина, і ви впевнені, що ви будете в змозі платити
  повернути кредит та мати стабільний дохід то поспішайте і зв'яжіться зі мною зараз через мою адресу електронної пошти
  адреса {mikerobertloans1@gmail.com}.

  Я сподіваюся почути від вас скоро.

  Г-н Майк

 5. Вер 17, 2016 | 16:59


  Dear Loan Seekers!!!
  You in any financial difficulties? Do you want to start your own business? This loan company was established human rights organizations around the world with the sole purpose of helping the poor and people with financial difficulties of life. If you want to apply for a loan, get back to us email:Abdallah.afandi@financier.com

 6. Січ 21, 2017 | 17:04

  Я тут, щоб дати велике свідчення Я пробував пару інших платформ все в пошуках гарного кредиту компанія, яка допоможе мені в кредит, на жаль для мене я зустрічаюся 3 позики компанії, які були тільки після того, що я міг би дати їм і не допомагає мені вони взяли у мене гроші і не давав мені ніякої позитивної відповіді все, що я отримав історії. Тоді я знайшов публікацію від служби по кредиту і просто вирішили електронну пошту і почути те, що вони повинні сказати, але потім я виявив, що вони говорили добре і звучав реальним Я вчив про це і дав йому випробування. Зрештою я отримав позичкового всього 24 годин, після переговорів, як якщо б це було не все, що я повинен зустрітися кредит в моєму рахунку на наступний вечір день, коли я зв'язався з ними. Оце Так! нарешті те ж саме, що мені потрібні були роки, щоб отримати від іншого кредиту компанії теж мені всього 24 години, щоб отримати від них. З тих пір я вирішив допомогти публіциста і рекламувати їх для людей, які зустрічаються виявитися в шкурі я був або для людей, які потребують службу тут є компанія E-mail: diamondloancompany01@yahoo.com дати їм випробування і подякувати мене пізніше вони цього не роблять навіть не знаю, що я роблю це. просто трохи спосіб сказати спасибі.

 7. Чер 12, 2017 | 21:58

  я хочу подякувати пану westhood за надану мені кредит я знайшов свідчення того, як один отримав кредит від apexloans і я звернувся за кредитом і отримав кредит. якщо вам потрібен терміновий кредит сьогодні уникнути інтернет-шахраї сьогодні подати заявку на кредити законним по електронній пошті; apexloans@yahoo.com

 8. Чер 21, 2017 | 17:31

  Доброго дня, мене звуть пан Сареш Віндоу, я є громадянином Німеччини, я хочу свідчити про позитивного позикодавця, який показав мені світло після того, як його було схвильовано 4 різних міжнародних кредиторів Інтернету, вони всі обіцяють дати мені позику після того, як зробили мене Платити багато зборів, які нічого не приносять і не мають жодного позитивного результату. Я загубив свої труднощі заробляти гроші, і це було всього 8000 євро. Одного разу, коли я переглядав інтернет, дивлячись на доглянуте, коли я натрапив на свідчення людини, яка теж була підроблена, і в кінцевому підсумку була пов'язана з юридичною компанією, що називається jasmin noor Loan Funds (jasminnoorloancompany@gmail.com), де він, нарешті, отримав позику, Тому я вирішив звернутися до однієї і тієї ж кредитної компанії, а потім розповіла їм свою історію про те, як мене сфальшували 4 різні кредитори, які нічого не робили, але, звичайно, мені більше болю. Я роз'яснюю компанію поштою, і всі вони сказали, що мені більше не плакати, тому що я отримаю позику у своїй компанії, а також зробив правильний вибір зв'язатися з ними. Я заповнив форму заявки на отримання кредиту і продовжував все, що було мені запропоновано, і мені дали 60 000,00 євро на цю велику компанію (jasmin noor funds) Mrs.jasmin noor тут я сьогодні щаслива з моєю родиною через jasmin noor funds Дав мені позику, і я зробив клятву на себе, що я буду продовжувати свідчити в Інтернеті про те, як я отримав мою позику. Вам терміново потрібний кредит? Ласкаво і швидко зв'яжіться з Mrs.jasmin noor Funds зараз для отримання кредиту електронною поштою : (Jasminnoorloancompany@gmail.com) Я вважаю, що інші люди також дають свідчення на цього ж чесного кредитора.

 9. Чер 24, 2017 | 20:49

  Здравствуйте,
  Мене звати Юлі Південної Джакарти в Індонезії, я хочу використовувати цей носій, щоб порадити всім, будь ласка, будьте обережні, отримуючи тут позику, тому багато кредиторів, які надають кредити, є всі шахраї, і вони лише тут, щоб шахрайувати вас із ваших грошей, Я подала заявку на позику в розмірі приблизно 200 мільйонів чоловік від жінки в Дубаї, і я втратив близько 10 мільйонів чоловік без видачі позик, вони знову і знову запитували про вартість, я заплатив майже 10 мільйонів, ще я не отримав кредит,

  Бог буде славою, я познайомився з другом, який тільки що звернувся до позики, і він отримав позику без будь-яких стресів, тому він познайомив мене з пані Олівією Даніелею, і я подала заяву на 400 мільйонів, думаю, це був жарт і Шахрайство, але я отримав кредит менш ніж за 24 години лише 2% без застави. Я дуже щасливий, тому що мене врятували від бідних.

  Тому я пораджу всім людям, які потребують кредитів, щоб зв'язатися
  Пані Олівія Даніел, електронною поштою: (oliviadaniel93@gmail.com)

  Ви можете зв'язатися зі мною, якщо вам потрібна додаткова інформація електронною поштою: (yuliy3531@gmail.com)

  Ще раз спасибі всіх вас за читання мого свідчення, і може Бог продовжувати благословляти нас усіх і давати нам довге життя і процвітання

Написати коментар

Loading...
 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Тел.: +38 095 308 8778

  mail.prozak@gmail.com
 • Останні Tweets

 • Фото з Галереї

  • 8
  • 5
  • 20160730_140414
  • 3
  • 7
  • IMAG5687
  • IMAG5464
  • IMAG5498
  • IMG_2095
  • 3
  • IMAG5366
  • IMG_1763
  • 13052532_758525780950616_1153731660_o
  • IMAG5232
  • 19
  • DSC_4952