image

Чому Ужгород привабливий у всі пори року

Пропонуємо вам передостанню частину істоорії про Ужгород, яку для нашого сайту написав відомий ужгородський історик Федір Брецко. У попередніх частинах йшлося про зародження, архітектуру міста, його досягнення у різні періоди. Сьогодні - про природні бренди Ужгорода, завдяки яким він прекрасний в усі пори року. 

Уже не перше десятиліття  своєрідним брендом Ужгорода є сакура – дерева японської вишні, які цвітуть на Закарпатті. З’явилися вони в місті ще за часів чеського устрою і відтоді не припиняють милувати око своїм рожевим цвітом не тільки туристів, але й корінних жителів.

     Чергова принада Ужгорода – Липова алея, закладена ще в 1928 р. У правобережній частині міста, вздовж  Ужа, висаджено кілька видів лип. І саме завдяки цьому липи квітнуть ціле літо. Це – одне з найулюбленіших місць ужгородців для прогулянок, а ще до того ж – найдовша липова алея в Європі, протяжністю понад 2 кілометри.

     Є в Ужгороді ще одна перлина – Софорова алея, закладена у 1929 р. Вона також одна з найдовших в Європі. У дендропарку, закладеного талановитим ботаніком Іштваном Лаудоном, розміщеного обабіч вулиці Ракоці, можна побачити чудові природні екзоти. Чарують око ужгородців ботанічний сад Ужгородського національного університету, закладений у 1946 р., та багаточисленні насадження парку відпочинку «Боздоський», відкритого у 1954 р.   

     В Ужгороді, її старовинну частину не тільки зберігають, але й при потребі реставрують. Так, як це трапилося у випадку з провулком Гірчичне зерно. Він, власне, є пасажем, виконаним у єдиному старовинному стилі, притаманному Ужгороду в 30-ті роки минулого століття. «Є вічні цінності» – ось гасло нового-старого ужгородського провулку.

Ужгород у всі пори року залишається привабливим. Навіть важко виділити якусь одну його частину. Коли переходиш з правобережної частини міста на лівобережну, чи навпаки, постає можливість помилуватися річкою Уж, стоячи на першому в Ужгороді мосту, який називається Пішохідним. Втім, найпопулярнішим місцем для прогулянок ужгородців та гостей міста є, вочевидь, вулиці Корзо і Волошина – пішохідна частина міста. Тут усюди «розкидані» кавові тераси та лавки. Саме тут найкраще збереглася старовинна забудова міста. Що ж до Корзо, то ця центральна і найбільш людна вулиця, одна із найдавніших. Саме на ній вирує дух старовинного міста.

     В Ужгороді на кожному кроці відчувається його історія. Адже до сьогодні збереглися парки, розкинуті італійцями, будинки та цілі квартали, збудовані угорцям і чехами, собори, зведені греками і російськими емігрантами. Це – місто контрастів, де чужорідне так тісно переплелося з автентичним, що вже і грані між ними не знайдеш.

     Старому місту пасує минувшина і до лиця сучасне вбрання. Він прекрасний в золотаву осінь і сивої зими, у весняну соковито-зелену юність та пишного літа. Ужгород не Ужгород без своїх алей та набережних, розлогих дерев та величних соборів. І, звичайно, без ужгородців, які не втомлюються пізнавати його краще й краще. Врешті-решт, Ужгород вартий того, аби його побачити. 

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com