image

Фоторепортаж з чеського Ужгорода

У складі Чехословацької республіки Ужгород перебував з 1920 по 1939 роки. Цей період називають найкращим в історії розвитку міста, оскільки чехи залишили після себе чимало архітектури, яку використовуємо донині, та й узагалі місто мало власний унікальний колорит у ці роки. 

"12 січня 1919 року полк чехословацьких легіонерів зайняв правобережну частину міста, лівобережна ж залишилася під владою Угорщини. А 10 вересня 1919 року Закарпаття офіційно увійшло до складу Чехословацької республіки, а Ужгород став адміністративним центром краю. Саме в часи Чехословацької республіки місто отримало сучасну архітектурну довершеність. Але за Віденським арбітражем від 2 листопада 1938 року Ужгород передано Угорщині", - йдеться у Вікіпедії про встановлення влади чехів.

Фото Ужгорода чеського періоду опублікував на сторінці у Фейсбуці користувач  Анатолий Домбровский

Читайте також:

Фоторепортаж з австро-угорського Ужгорода

Як збереглися флагштоки початку ХХ століття в Ужгороді

За Чехословаччини в Ужгороді розробляли проект набережної,  фото якої зібрані тут, і вона могла виглядати дещо інакше, про що ми повідомляли у попередньому матеріалі. А це - фото набережної з гімназією у 20-30-х роках минулого століття:

Тут - вигляд на сучасну Жупанатську вулицю:

Чехи збудували ужгородцям і п ерший міський басейн, про що читайте за цим лінком. 

Старий Галагов у місті досі з такими підвісними ліхтарями, як на фото:

А це - синагога у 20-30-х роках:

Досить рідкісні фото сучасної вулиці Волошина, Корзо, а також площ Театральної і Петефі, на якій зафіксували таку ось стоянку автівок і зупинку одразу за сучаним пішохідним мостом, який у той час був транспортним:

У 30-х роках минулого століття від ужгородців сховали й Малий Уж,  місце протікання якого можна уявити собі за старими фото.  

Велика рогата худоба у центрі міста - типове явище чеського періоду. 

Читайте також:

Фоторепортаж з Ужгорода початку ХХ століття

 

А це - залізничний вокзал у старому Ужгороді 20-30-х років:

 

ProZak.info

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com