image

Фоторепортаж з радянського Ужгорода (Частина 2)

Публікуємо другу частину світлин з Ужгорода Радянської Доби, де на більшості фото - літнє місто. Таким його запам'ятало чимало сучасників, які сьогодні дещо ностальгують за тим часом. Хоч період, звісно, був не у всьому хороший, зате Ужгород був не такий вже й поганий у той час. 

 

Фото опублікував на сторінці у Фейсбуці користувач Анатолій Домбровський. 

Читайте також: Фоторепортаж з радянського Ужгорода (Частина 1)

Ужгородські сакури у 1980-ті роки:

1

Медичний факультет на набережній в Ужгороді:

2

Площа Карла Маркса зі стелою:

3

Про басейни на Закарпатті ми вже також робили фоторепортаж, але цих фото за 1980-ті роки там не було. У коментарях до світлини користувачі ФБ повідомляють, що абонемент на місяць коштував 3 рублі 60 копійок. При Спартаку були створені групи здоров'я, навіть взимку можна було плавати завдяки підігріву води. 

4 5

Це фото обласної стоматполіклініки у 1980-ті роки. Користувач ФБ  Володимир Приходько написав під фото, що до поліклініки у приміщенні був гостьовий будинок облвиконкому. "Саме тут зупинявся Хрущов,в його часті приїзди до кукурозоводів Закарпаття та зустріч з Яношом Кадаром.Починалась будівля як приватна вілла".

6

Так виглядав історичний будинок сім"ї Бращайків у 1980-ті роки. Мало хто з сучасних ужгородців знає, що подвір'я цього будинку у сучасників асоціюється з казкою. Ось. до прикладу, спогади користувача Фб  Andreas d'Oroshuk: "В школьное время любил заглядывать или если с Уральской не была закрыта калитка, то и заходить во двор, где был бассейн по навесом с фигурой крокодила изо рта которой по задумкедолжна была литься вода, там еще была небольшая модель замка и других домишек. Круто. Это был как маленький отдельный уютный мир, который жил своей жизнью по соседству со старым городом". 

7

Парк Масарика з пам'ятником, стилізованим під давніх богів:

8

Площа Дружби народів. "Перші озеленення пл.Дружби Народів після демонтажу старої "коцки"(шашки) та формування руху по колу. На розі працювала зручна до послуг "Галантерея", - написав під фото користувач ФБ  Yuriy Martyn .

9

Ностальгують користувачі й у коментарях до фото проспекту 40-річчя Жовтня, сучасного проспекту Свободи, який змінився до невпізнаваності. Це фото за 1960-ті роки. 

10

Вигляд на готель "Закарпаття". Ось що пригадують сучасники про цю споруду: 

Andrea Farkas: "Самый престижный отель Ужгорода, построенный в венгерском стиле, помню красивую деревянную мебель в ресторане..."

Наталия Александров: " и с тех пор два этажа ресторанов и Красный бар стали главным клубом Ужгорода,где отмечали все события жизни.Полно народу было начиная с понедельника.Живая музыка,ну кто бы пошел в ресторан,если там нет оркестра.Часто заглядывали туда и хватало же денег.Да можно было просто зайти на кофе и пирожные,и на свеженький Сегединский".

12 13

Перший універмаг в Ужгороді:

11 0

І на завершення - будівля ПАДІЮНу у радянський час;

15

 

ProZak.info

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com