image

Помилка в прізвищі на могилі родича Балоги

Почав діяти закон про розсекречення радянських архівів. Переглядаючи деякі з них, ми помітили цікавий документ про родича найвідомішого політика Закарпаття Віктора Балоги.

 

Як виявилося Балога Іван Іванович, 1923 року народження пішов добровольцем на фронт і зник безвісти в боях на території тодішньої Чехословаччини вже наприкінці війни, на початку лютого 1945 року.

Як свідчать архівні документи,могила  бійця Червоної Армії Балоги Івана Івановича, який вважається зниклим безвісти, знаходиться в селі Вінярцикувка. Тим не менше, на могилі є помилка і замість Балога написано Болога.

Про це свідчить архівний документ Державного архіву Міністерства оборони СРСР. У ньому йдеться про те, що в 1983 році з метою легалізації пенсії до МО СРСР звернулася громадянка Балога Марія Василівна (скоріше за все мати Віктора Балоги). І архів підтверджує, що син Івана Федоровича Балоги та Марії Іванівни Дудинець Іван Іванович Балога дійсно загинув 1 лютого 1945 року і похований в селі Вінярцикувка в Чехословаччині. І в.о. Мукачівського військового комісара підполковник Сухорослов просить на основі документів зробити зміни в прізвищі з Болога на Балога.

Наразі не відомо, ким є загиблий червоноармієць Віктору Балозі. Логічно було б, якби справедливість щодо нарахування пенсії прагнула встановити Марія Василівна Балога стосовно свого батька, або батька свого чоловіка. Однак батько Віктора Балоги Іван Павлович, тому скоріше за все, загиблий є не дідусем, а міг бути братом дідуся Віктора Балоги.

Сам Віктор Балога завжди шанобливо ставився до вшанування тих мільйонів невинних жертв, які полягли у війнах.

«Рішення відзначати 8-го травня День пам'яті і примирення - абсолютно правильне, хоч і запізніле. Тим не менше, дуже добре, що ми стали на цей шлях і з часом житимемо за одним календарем з цивілізованою Європою.

Але, сьогодні також День Великої Перемоги в серцях декількох поколінь нашої нації. І я б не сказав, що усі ці люди - наші вороги. Тому, реальність для України полягає в тому, що для того, аби уникнути нових потрясінь, деякий період часу потрібно дати можливість так само відзначати і 9 травня на державному рівні.

Тому, з Днем Перемоги вас. І нових нам усім перемог, які стануть спільним святом для всього народу», - написав він 8 травня цього року.

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com