image

Річка в Ужгороді, яку ви не бачили (ФОТО)

 

Малий Уж сховали від ужгородців у 30-х роках минулого століття. Невелика притока була туристичною принадою Ужгорода, але завадила містобудівним планам чехословацької влади. Відтак сьогодні Малий Уж досі "живий" лише на старих фото. 

З 1923 року почались планові роботи по регулюванню течії річки Уж в межах міста Ужгорода, і це дало можливість вивільнити на правобережжі значні площі заболочених земель під забудову для нових кварталів. Від головної річки відходив рукав — Малий Уж, який протікав через центр Ужгорода в районі вулиць Підградської та Фединця і впадав до Ужа біля сучасної площі Пушкіна. У 1936 році Малий Уж було засипано, - йдеться у Вікіпедії

Малий Уж ускладнював прокладання комунікацій, зокрема міського водогону та каналізації. Ну, і реконструкція та подальше утримання більше 10 мостів в межах міста також не вписувалась в плани чехів, - пише спільнота у Фейсбуці  Transcarpathian Heritage, яка публікує фото старого міста. 

 

На карті видно, якими вулицями в центрі Ужгорода протікав рукав річки Уж — Малий Уж. 

Попри те, що притока була заболочена, й на історичних фото Малий Уж називають "кисла вода", чимало городян сьогодні цікавляться місцем протікання Малого Ужа, хоча більшість таки не уявляє, де була ця річечка. На площі Фединця навіть встановили міні-скульптурку на честь цієї притоки, адже саме тут і протікав Малий Уж, який сьогодні схований під бруківкою від людського ока. 

Фото сайту oldUngvar та спільноти  Transcarpathian Heritage

 

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com