image

Що рекламували на Закарпатті на початку минулого століття (ФОТО)

Рекламні постери можуть розповісти чимало цікавого, якщо уважно до них придивитися. Плакати початку ХХ століття вказують на зацікавлення жителів території, яка сьогодні належить Закарпаттю, їхні потреби, а також наявність іноземних інвестицій у краї, адже більшість реклами належить закордонним власникам. 

 

Рекламні плакати опублікувала спільнота у Фейсбуці  Transcarpathian Heritage

Читайте також:  Якими були візитки закарпатських фотографів у другій половині ХІХ - на початку ХХ століття (ФОТО)

Продавці в закарпатських містах на старих листівках (ФОТО)

Ремесло закарпатців на старих листівках (ФОТО)

На початку XX століття було прийнято обклеювати валізи наліпками, які засвідчували, що їх власник побував в тому чи іншому місті або країні. Перші наліпки з'явилися в так званих ґранд-готелях — великих та розкішних готелях, зазвичай побудваних в традиційному архітектурному стилі. Їх власники для більшого шику замовляли гравірувальні дошки із зображенням свого готелю, ці відбитки прикрашали всю паперову продукцію — від рекламних буклетів до рахунків.

Це - наліпка для валіз ужгородського готелю «Берчені» у 1930 році:

yfksgrf

Реклама мінеральних вод графа Шенборна-Бухгейма з джерел в Поляні, Сваляві та з джерела Ержибет в Лугах — угорською мовою та «експортний» варіант — польською (початок XX століття):

Реклама мінеральних вод графа Шенборна-Бухгейма з джерел в Поляні, Сваляві та з джерела Ержибет в Лугах — угорською мовою та «експортний» варіант —...

Реклама їжі й напоїв, як і сьогодні, посідає одне з провідних місць у маркетингу початку ХХ століття. Ось, до прикладу, емальована табличка 1930-х років з рекламою пива підгорянської броварні графів Шенборнів-Бухгеймів:

Емальована табличка з рекламою пива підгорянської броварні графів Шенборнів-Бухгеймів. Виготовлена в 1930-х роках

Етикетка пива сорту «Kozel», що виготовлялось підгорянською пивоварнею графа Шенборна-Бухгейма в Мукачеві у 1920-х роках (екземпляр з колекції Олексія Іпатова):

Етикетка пива сорту «Kozel», що виготовлялось підгорянською пивоварнею графа Шенборна-Бухгейма в Мукачеві. 1920-і роки

До реклами підключали навіть вагони. Це вагон-рефрижератор мукачівської пивоварні графів Шенборнів в Підгорянах у 1928 році:

Вагон-рефрижератор мукачівської пивоварні графів Шенборнів в Підгорянах у 1928 році

Реклама празької фірми інженера Ярослава Матічки (Ing. Jaroslav Matička), яка будувала міський водогін в Ужгороді та встановлювала пожежні гідранти на початку 1930-их років:

Реклама празької фірми інженера Ярослава Матічки (Ing. Jaroslav Matička), яка будувала міський водогін в Ужгороді та встановлювала пожежні гідранти... 2

Фотофіксація та реконструкція напису зі стіни зруйнованого у 2014 році старого будинку в Мукачеві на вулиці Миру, 86. «Borbély» — перукар в перекладі з угорської:

Фотофіксація та реконструкція напису зі стіни зруйнованого у 2014 році старого будинку в Мукачеві на вулиці Миру, 86. «Borbély» — перукар в перекла...

Так рекламували чавунні меблі мукачівських ливарних заводів графів Шенборнів (Фрідешівського та Шелестівського) з каталогу виробів підприємства за 1860 рік.

Чавунні меблі мукачівських ливарних заводів графів Шенборнів (Фрідешівського та Шелестівського) з каталогу виробів підприємства за 1860 рік

І на завершення - рекламний плакат сільськогосподарської виставки, що проходила в Ужгороді 5–24 липня 1927 року:

Рекламний плакат сільськогосподарської виставки, що проходила в Ужгороді 5–24 липня 1927 року

 

ProZak.info

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com