image

Ужгородська вулиця Корзо на старих листівках (ФОТО)

Одна з найважливіших вулиць Ужгорода і сьогодні цілком відповідає перекладу своєї назви з італійської - "вулиця, де прогулюються". 

 

Корзо отримала цю назву за часів Другетів, до цього вона називалася Мостова, а перед цим, на чесь письменника - вулиця Ф. Казінці. 

На цій вулиці жило чимало заможних ремісників. Магазинчики тут були переважно єврейські. Тут можна було придбати все, що забажаєші. Після вдалого шопінгу можна було відпочити у одній з кав'ярень і кондитерських. 

Найвідоміша з них була в будинку легіонерів - кондитерська Пурми, яка знаходилася на розі вулиць Духновича і Корзо. З гадує про це місце і відомий орнітолог Олексій Луговой, який ще ласував цукерками з цієї кондитерської

Так виглядала Корзо дещо пізніше:

На цій світлині Корзо підписують Ul. Dra. Rašina.

Саме на перехресті вулиць Корзо та Волошина знаходився будинок з гарною назвою «Білий корабель», яку він успадкував від ресторану. В 1909 р. будівля згоріла, проте з часом була відбудована. Нині це житловий будинок з магазинами та кав’ярнями на першому поверсі. 

А так виглядав ріг провулку Театрального та вулиці Корзо у 1924 році. 

На цій світлині - аптека на розі вулиць Театральної і Корзо.

Архітектурні будівлі вулиці Корзо сьогодні суттєво змінилися. На жаль, псують їх недоречні вивіски, а то й добудови на самих спорудах. Однак своєї популярності Корзо не втрачає, а її перехрестя з вулицею Волошина й надалі залишається одним із найбільш популярних місць зустрічі ужгородців. 

 

Фото сайту  olgUngvar

 

ProZak.info

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com