image

Як в Ужгороді відкривали перший в СРСР нічний ресторан (ФОТОАРХІВ)

Тележурналіст Олександр Герешко оприлюднив фотографії з архіву Закарпатського телебачення, на яких зображено відкриття легендарного ресторану "Скала" в Ужгороді

Про цей ресторан згадали наприкінці 2015 року, коли один ужгородець з власного помешкання знайшов прохід у підземелля, де раніше і був ресторан.

Цей ресторан був чи не першим нічним рестораном в СРСР, який працював до 5-ї години ранку. Навіть просто за вхід в ресторан потрібно було заплатити аж 10 карбованців, що на той час було доволі багато.

Ресторан був розміщений в скелі на глибині 20 метрів. Раніше тут були королівські підвали.

Сюди водили туристів. Сам ресторан був одним із небагатьох в СРСР, який був внесений у французький туристичний каталог.

Був  у ресторані і свій винний підвал.

Ось що з цього приводу написав сам Олександр Герешко:

"А зараз ностальгічна знахідка. Вона одночасно викликає і гордість за місто. І сум за минулим. І віру в майбутнє, що поновить втрачене… Ресторан «Скала». В день його відкриття. 18 листопада 1968 року.

Кажуть, підвали ці викопали турки у далекому 16хх-якомусь там році. Згодом ці старовинні гроти з переходами, що вирубані на 32-метровій глибині у кам’яних катакомбах, стали належати самому імператору. Сюди звозили кожну десяту бочку вина, що вироблялася в Ужгороді. Тоді все його населення могло б заховатися в цих катакомбах.

Дивно, що елітний нічний ресторан відкрили тут в радянський час. Навіть вулиця, де він знаходився, називалася Радянською. А колись вона носила дивну назву вулиці Під Садом. Тепер це Собранецька.

Ресторан «Скала» мав довжину приміщень пів-кілометра. Тут могли прийняти до 400 гостей зразу. На 10 карбованців «за вхід» вони могли гуляти всю ніч. То ж найскладнішим було зайти за чарівні двері. Невеличкий вестибюль з гардеробом. Гвинтові сходи вниз до Малої зали з його кам’яними брилами на стелі. Велика зала - Зала Білої Мадонни. Її зображення виклали на стіні білим камінням. Далі - Дегустаційна зала. Тут куштували Променисте, Троянду Закарпаття. Наступна зала – Мисливська. Зустрічав вас карпатський ведмідь, роги оленів та косуль, шкіра дикого кабана.

Зберіглося меню:
Другі страви: ковбаски в горшечках, 150,0/275,0 гр. – 1,27 карбованця; буженина з гарніром по-верховинськи, 100,0/150,0 гр. – 0,94 коп.; чірке-паприкаш, 100,0/150,0 гр. – 1,00 крб.; курчата смажені «табака», 200,0/150,0 гр. – 1,62 крб.; косуля в сметанному соусі, 100,0/150,0-25,0 – 0,90 коп.

Особливе тепло в залі випромінював камін. Казкова атмосфера нереального світу. В цій скелі приховано безліч яскравих легенд та справжніх історій. Частка життя сивого Ужгорода. Частка життя тих з нас, хто ще встиг відвідати це підземне царство".

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com