image

Закарпаські ресторації і кафе на світлинах ХХ століття (ФОТО)

Помпезні зали й затишні тераси Ужгорода й Мукачева приваблювали туристів у ХХ столітті не менше, ніж сьогодні. В інших закарпатських містах також можна було провести час у закладі ресторанного типу, які існували при готелях чи в окремих спорудах. Чимало цих місць сьогодні можна впізнати, деякі з них виглядають непогано, але особливий шарм ХХ століття ресторації, на жаль, втратили. 

 

Світлини опублікувала відома спільота у Фейсбуці  Transcarpathian Heritage.

Найвідоміший ужгородський готель з рестораном «Korona», безсумнівно, був окрасою міста у 1910-х роках і протягом усього ХХ століття:

Це - «Корона» у 1920-і роки:

Таким був готель-ресторан 1930-их роках:

А це вже 1942 рік:

Розважали гостей "Корони" скрипаль-прімаш Йосип Гайош (псевд. Доді Гуді) з ромськими музикантами. Це фото з колекції музиканта-скрипаля Бейли-Тиберія Горвата, автора енциклопедії «Ромські музиканти Закарпаття» за 1953 рік:

Так співали музиканти в дзеркальній залі готелю-ресторану «Корона» в Ужгороді. Середина XX століття.

А це вигляд на "Корону" 1960-х років:

Такою була літня тераса ресторації Мано Фюреді на набережній в Ужгороді. 1920-і роки. Будівля ресторації знаходилась на теперішній Театральній площі. Розібрана після 1945 року.

Музиканти ресторації Мано Фюреді в Ужгороді у 1939 році. На фото присутній відомий мукачівський скрипаль — Ґоломбоші Дюла:

Тераса кафе мукачівської торгівельної спілки у 1920-их роках:

Готель «Csillag» ("Зірка") в Мукачеві мав свою кав’ярню з терасою, яка так виглядала у 1911 році:

Центральний готель та ресторан Германа Каца у Вишкові комітату Марамарош (нині смт Вишково в Хустському районі). Поштівка 1907 року.

Готель-ресторан «Carpathia» у Міжгір'ї. Початок 1940-их років.

Готель «Budapest» та одноіменна кав'ярня у Рахові. 1941 рік.

Легендарне кафе «Золотий ключик » в Ужгороді. 1976 рік.

«Золотий ключик» в Ужгороді у другій половині 1990-их років. На той час автентичний дах із заломом ще не знищений сучасною реконструкцією з добудовою мансарди (Фото © Олексій Попов).

Кафе «Нептун» на площі Возз'єднання (нині пл. Ш.Петефі) в Ужгороді. 1980-і роки:

І наостанок - споруда «Білий корабель» у 1903-1908 роках.
Будівлю зведено у 1902-1903 роках на місці старовинної корчми, від якої вона і успадкувала свою назву. На першому поверсі «Білого корабля» розташовувались крамниці, другий і третій були житловими. 4 січня 1909 року «Білий корабель» сильно постраждав внаслідок пожежі. Після реконструкції будівля втратила деякі декоративні елементи, зокрема парапет на даху. Сьогодні на другому поверсі знаходиться ресторан "Фанфан".

 

ProZak.info

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com