image

15 візуально яскравих фільмів з дивовижними колірними палітрами

Колірна палітра фільму багато в чому визначає його настрій, може посилити емоції і підкреслити тему сюжету. Це не означає, що всі видатні фільми повинні бути залиті яскравими барвами, але іноді візуальне враження, яке справляє кіно, має не менше значення, ніж персонажі, історія або діалоги. Чим красивіший фільм, тим легше йому заволодіти увагою глядача і надовго залишитися в пам'яті.

У цьому списку п'ятнадцять фільмів з надзвичайно яскравими і красивими колірними палітрами, які можуть викликати візуальне захоплення.

Вона / Her (2013)

yarkie-filmy_11

IMDb - 8

У більшості фільмів про майбутнє світ зображений у вигляді сірого звалища, залишеного людською цивілізацією. Подивитися щось оптимістичніше ніж «Останній нащадок Землі» і «ВОЛЛ·І» можна. Це фантастична мелодрама Спайка Джонза «Вона». Тут футуристичний світ чистий і прекрасний. А найпопулярніший колір, мабуть, червоний, гіпнотичні відтінки якого вдало передав оператор Гойт Ван Гойтем.

Життя Пі / Life of Pi (2012)

yarkie-filmy_3

IMDb - 7,9

«Життя Пі» Енга Лі - візуально-приголомшливий фільм. Дива технологій CGI і 3D втілили в життя чудові кадри з коли-небудь показаних в кіно. Вся ця краса показана у вигляді епічної подорожі, пригоди і відкриття. Фільм номінувався на 11 премій «Оскар», серед чотирьох отриманих приз за кращі візуальні ефекти.

Акт вбивства / The Act of Killing (2012)

yarkie-filmy_15

IMDb - 8,2

Документальний фільм про винищення понад мільйон індонезійців за підозрою в комунізмі. Проте, «Акт вбивства» сповнений яскравих фарб, хоча вони і служать фоном для страхітливих злочинів ескадронів смерті.

«Акт вбивства» - найбільш обговорюваний фільм в індонезійській історії. Він зібрав понад 30 нагород і 50 номінацій. Це незвичайний емоційний, сюрреалістичний і приголомшливий документальний фільм з насиченими сценами. Наприклад, ряд жінок в рожевих костюмах, що виходять з гігантської риби...

Королівство повного місяця / Moonrise Kingdom (2012)

yarkie-filmy_2

IMDb - 7,8

Тема цієї добірки немов створена для фільмографії Уеса Андерсона. Він обожнює кольори більше будь-якого іншого режисера, активно працюючи і з яскравими, і з теплими пастельними тонами, які практично задають тон розповіді. Характерне кадрування і барвистість виділяють фільми Андерсона і роблять їх миттєво впізнаваними. Трагікомедія «Королівство повного місяця» створена в ностальгічних ретро відтінках. Це весела і чарівна пригода, знята з глибоким розумінням персонажів.

Відв'язні канікули / Spring Breakers (2012)

yarkie-filmy_14

IMDb - 5,3

На перший погляд це типовий підлітковий фільм про розваги, а на ділі - різкий випад на тему поверховості американського суспільства і розбещеності молоді. Кінооператором виступив бельгієць Бенуа Дебі, відомий за фільмами («Незворотність», «Вхід у порожнечу» і «Любов»). «Відв'язні канікули» викликає полярні відгуки, але саме заради цікавого візуального досвіду його варто подивитися, через його кольори в неоновому серпанку.

Скотт Пілігрим проти світу / Scott Pilgrim vs. the World (2010)

yarkie-filmy_12

IMDb - 7,5

Завзяте видовище, зняте за мотивами серії коміксів Брайана Лі О'Меллі «Скотт Пілігрим», де кольори виходять на перший план. Об'єкт любові Скотта, Рамона Флауерс, протягом усього фільму змінює колір волосся. Відтінки її голови, а також одягу персонажів, а пізніше - зброї, радують око яскравістю, як і спливаюча всюди відеоігрова анімація. Яскраві кольори фільму важливі в оповіданні і комічному настрої цієї історії.

Повернення / Volver (2006)

yarkie-filmy_8

IMDb - 7,6

Педро Альмодовар любить червоний колір і в «Поверненні» використовує його майже в кожній сцені. Деякі особливо запам'ятовуються, наприклад, коли Пенелопа Крус в ролі Раймунди готує іспанську їжу для голодної знімальної групи. Такі нехитрі дії, як нарізка помідорів, перетворюються на диво. Кожен кадр в цьому фільмі красиво складений, а кольори підсилюють багате емоційне ядро ​​історії чудовою палітрою кольорів.

2046 (2004)

yarkie-filmy_13

IMDb - 7,5

«2046» - один з найзагадковіших фільмів Вонга Карвая. Сюжет фільму то спрямовується в майбутнє, то повертається в минуле, рясніє дивовижними і фантастичними інтерлюдіями, що не мають візуальної послідовності, а від того не менш прекрасними.

Мрійники / The Dreamers (2003)

yarkie-filmy_9-1

IMDb - 7,2

Безперечно, Бернардо Бертолуччі - режисер кольорів і немає кращого прикладу його майстерності, ніж сексуальна драма 2003 року «Мрійники». Камера вловлює емоції любові в яскравих відтінках червоного, а також незворушні образи сексуальних відкриттів і пробуджень американця в місті любові.

Велика риба / Big Fish (2003)

yarkie-filmy_5

IMDb - 8

Зазвичай з Тімом Бартоном асоціюються більш похмурі кольори, ніж ті, якими рясніє «Велика риба», через що критики назвали фільм найсуперечливішим в кар'єрі режисера. Це його найяскравіший і барвистий твір. Одна з найпоказовіших сцен у фільмі, коли головний герой, який сидить в полі жовтих квітів, очікує дівчину своєї мрії.

Амелі / Le Fabuleux Destin d'Amelie Poulain (2001)

yarkie-filmy_4-2

IMDb - 8,4

Зелений. Червоний. Жовтий. Ці три кольори переважають в кольоровій гамі «Амелі» і їх можна побачити в кожному кадрі фільму Жан-П'єра Жене. Головна героїня ділиться яскравими фарбами, які наповняють її світ, з іншими людьми, назавжди змінюючи їхнє життя. Цей фільм став одним з найпомітніших явищ в кінематографі. Чарівна і химерна історія увійшла в число найпопулярніших французьких фільмів. Кольори життєво необхідні в цій унікальній історії кохання.

О, де ж ти, брате? / O Brother, Where Art Thou? (2000)

yarkie-filmy_10

IMDb - 7,8

Брати Коени і кінооператор Роджер Дікінс показали, що гарні кольори не обов'язково повинні бути яскравими і насиченими. Сепія також добре підійде до чудових південних пейзажів. Барви узгоджуються з реквізитом і передають естетику 30-х років, часу, коли розгортається історія. Творці фільму, щоб записати певний колір трави і листя в Міссісіпі, знімали протягом трьох літніх місяців 1999 року.

Три кольори: Синій / Trois Couleurs: Bleu (1993)

Trois_Couleurs_Bleu

IMDb - 8

Три кольори: Білий / Trois Couleurs: Blanc (1993)

Trois_Couleurs_Blanc

IMDb - 7,6

Три кольори: Червоний / Trois Couleurs: Rouge (1994)

yarkie-filmy_1

IMDb - 8,1

«Трилогія кольору» Кшиштофа Кесьлевського залишається неперевершеною в тому, наскільки вона захоплює і хвилює гармонією кольорів. Причому вони не декоративні, а несуть певне смислове навантаження. Мабуть, «Червоний» - найпотужніший фільм з трилогії. Він присвячений братству, можливості руйнування стін і єднання з іншими людьми. «Білий» - про рівність, якої не знайти ні на особистому, ні на соціальному рівні. «Синій» - про свободу, знайти яку, мабуть, неможливо.

Амаркорд / Amarcord (1973)

yarkie-filmy_7

IMDb - 8

«Амаркорд» - це кінематографічна ностальгія в чистому вигляді і один з найзнаменитіших фільмів Федеріко Фелліні. Це тепла розповідь маестро про прибережне італійське місто, в якому він виріс. Історія настільки абсурдна, сумна і передає тугу за тим часом і місцем, що вона немов занурює в розум Фелліні.

«Амаркорд» ще й одне з найбільш особистих і емоційних творів маестро, а також одна з його найяскравіших картин, з карнавальною палітрою і кольорами всього спектра. До того ж фільм охоплює всі чотири сезони, що додає йому візуального і колірного різноманіття. Достатньо провести дві години на місті дитинства Фелліні, щоб зрозуміти, чому він виявився таким геніальним художником.

Безглуздий П'єро / Pierrot Le Fou (1965)

yarkie-filmy_6

IMDb - 7,7

Це веселий і романтичний фільм Жана-Люка Годара. До того ж одна з перших кольорових кінострічок режисера, який стояв біля витоків французької нової хвилі. Він сміливо задіяв первинні кольори, майстерно передаючи дух фільму і відносини персонажів. Чудовий візуальний стиль цієї роботи радує під час перегляду і запам'ятовується як одне з найяскравіших творів французької нової хвилі.

cameralabs.org

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com