image

Фільм про закарпатського силача можуть заборонити

Ми повідомляли, що головний герой фільму про закарпатського силача розважав ЛНРівців.  Згідно з положеннями закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України» підпадають під заборону будь-які фільми (аудіовізуальні твори), «в яких міститься популяризація, агітація, пропаганда тощо будь-яких дій правоохоронних органів, збройних сил, інших збройних, військових чи силових формувань держави-окупанта».

У переліку фільмів вже є 162 фільми та телесеріали, серед яких може опинитися і фільм "Іван Сила", який мав чималу популярність після виходу в прокат. У стрічці йдеться про життя закарпатського силача Кротона. Головну роль виконав Дмитро Халаджі, мешканець Луганщини, якого помітили під час показу трюків на території невизнаної республіки. 

Тож сьогодні перед Держкіно постала дилема про те, чи забороняти і фільм "Іван Сила" до показу. В ефірі однієї з радіостанцій голова Державного агенства України з питань кіно Пилип Іллєнко розповідає, що потрібно ще встановити, чи дійсно актор становить небезпеку. 

Такої ж думки дотримується закарпатський письменник Олександр Гаврош, який написав книжку про Івана Силу, за якою зняли і фільм. "Думаю, що не варто гарячкувати, поки не дізнаємося про ситуацію достеменно, в тому числі з уст самого Дмитра Халаджі. Знаємо, що ситуацію, в якій перебувають люди на території так званої ДНР, не можна назвати вільною. Віктор Андрієнко, який спілкується з Дмитром телефоном, розповідав, що той має певні проблеми. Зокрема, не може виїхати через погрози.

До речі, реальний Іван Сила (Іван Фірцак) під час угорської окупації теж виступав на Закарпатті, хоча й не любив окупантів. (Про це повідомляли навіть тогочасні газети). Так що не варто гарячкувати. Будьмо розумними і зваженими, бо в цій війні, яку розв'язала проти нас Росія, інформаційна складова є однією з найважливіших".

Пропонуємо вам послухати розмову з Пилипом Іллєнком про ситуацію навколо фільму "Іван Сила":

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com