image

Кращу кінострічку за версією Кустуріци покажуть в Ужгороді

4 вересня за сприяння обласного організаційно-методичного центру культури в залі Закарпатського академічного обласного театру ляльок "Бавка" відбудеться святковий показ українського художнього фільму "Тіні забутих предків" – з нагоди 50-річчя від дня його прем’єри. 

Знакову для вітчизняного кінематографу стрічку зняв відомий режисер Сергій Параджанов. Сценарій до фільму написав у співавторстві з корифеєм закарпатської літератури Іваном Чендеєм, у котрого режисер гостював майже місяць.

Зйомки фільму здійснювали у справжніх гуцульських хатах та на околицях села Криворівня Верховинського району на Івано-Франківщині, де, власне, і написав однойменну повість Михайло Коцюбинський. Загалом, робота над стрічкою тривала більше року. Як згадував сам Сергій Параджанов: "Це був рік життя, прожитий біля вогнища, біля джерела натхнення. Це незвичайний край, який треба пізнавати й вивчати у всій його чарівності".

Фільм відзначено низкою престижних нагород і схвальними відгуками критиків та метрів кіномистецтва. Зокрема, відомий сербський режисер Емір Кустуріца у 2010-му році в одному з інтерв’ю зізнався, що вважає Сергія Параджанова геніальним режисером, а "Тіні забутих предків" – найкращою кінострічкою, знятою досі.

Початок показу о 17.30. Вхід вільний, - повідомляє управління культури Закарпатської ОДА.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com