image

Ужгородці хочуть створити документальний фільм про парк Перемоги

 

Спільнота активістів, яка опікується парком Перемоги, котрий, як відомо, планували забудувати, має намір зняти документальний фільм. Кіно буде про Кірпічку, про людей та їх історії, пов'язані із парком, - заявляють ініціатори. 

Наразі активісти збирають відомості, які стосуються парку, зокрема, фотографії. І просять всіх, хто володіє певною інформацією, повідомляти в електронній формі за лінком

В описі гугл-документу, за допомогою якого збирають факти, йдеться:

"Кірпічка - це колишня промислова зона цегельного заводу родини Мошковичів. Кажуть, там була найкраща глина для цегли в окрузі. На території заводу у 1944 році розміщувалось гетто, до якого звозили єврейські родини з усієї області. На території кар'єру у 1950-х рр. було віднайдено скарби бронзової доби. Надалі, на початку 80-х на території закинутого кар'єру розпочали облаштовувати парк Перемоги. Багато ужгородців було задіяно у благоустрої парку. Ще в 2004 році на озері функціонували катамарани...

Кірпічка - це значний пласт із життя ужгородців. Це територія, яка не зважаючи на значний антропогенний вплив відновлюється у природну оазу серед щільної забудови багатоповерхівок.

Звертаємось до усіх повідомити про наявність у родинних архівах фото з 1940-90-х рр. на яких відображено цікаві моменти із особистого життя та повідомити чи згодні поділитись власною історією.

Ініціатива є некомерційною та проводиться спільно із кінематографістами #Кірпічка"

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com