image

В Ужгороді стартує мандрівний фестиваль документального кіно Docudays UA

Визначна подія для людей зі здоровим мисленням

Можливо, хтось скаже, що цей фестиваль "на любителя". Насправді ж, у Європі наразі документальні фільми не менш популярні за художні. Це певна хроніка нашого життя. Тут все без прикрас. Свого часу величезний прорив у документальному кіно зробила компанія ВВС. Зараз же документальне кіно відроджується і в Україні.

Цього разу від сьогодні в Ужгороді стартує незвичний фестиваль документального кіно Docudays UA. Він проходить під назвою-лозунгом "Чотири градуси". Саме на стільки на нашій планеті підніметься середня температура, що призведе до колосальних катаклізмів. 

У програмі фестивалю такі фільми:

27 жовтня

Історія зимового саду / The Winter Garden’s Tale/ Семен Мозговий/Україна 2017

На прикладі особистої історії маленької людини, залишеної, здавалося б, за бортом сучасності, автори стрічки показують, як всіма правдами й неправдами стара ідеологія чіпляється за життя та, немов бур'ян, проростає в будь-яких умовах.

Домашні ігри / Home Games/Аліса Коваленко/Великобританія, Україна, Франція / 2017

Фільм зображує життя Аліни Шилової, 20-річної киянки, яку може врятувати від бідності захоплення футболом. Наразі дівчина професійно займається спортом, але обставини складаються неоднозначно: раптово помирає мати Аліни, і на руках у юної спортсменки лишаються маленькі брат і сестра – 6-річний Ренат і 7-річна Регіна. Аліна стає їм за матір. Її спортивна кар’єра на межі провалу. Уся їхня сім’я мешкає у тісній однокімнатній квартирі. Аліна хоче для брата і сестри кращого дитинства, ніж було у неї. Чи вистачить їй сили, аби впоратись з усіма труднощами? Як виграти матч свого життя, коли можливості і обставини проти тебе?

Укриття / Refuge/ Анастасія Максимчук/ Україна / 2016
Історія зоозахисника і доґхантера, які стикаються в невидимій війні за визначення поняття людяності в країні, де занадто часто громадяни змушені діяти замість уряду.

28 жовтня 2017 

Audience Emancipated: Боротьба за кінотеатр «Емек» / Audience Emancipated: The Struggle for the Emek Movie Theater/ Emek Bizim İstanbul Bizim/ Turkey / 2016

Фільм «Audience Emancipated» – це хроніки боротьби у серці Стамбула, що стала однією з найбільш значимих і проклала шлях до протестів на площі Таксім. Вона розгортається довкола кінотеатру «Емек», який зруйнували всупереч волі людей та на шкоду спільному благу, перетворивши його на торговий центр. 

29 жовтня 2017
Процес: Російська держава проти Олега Сенцова / The Trial: The State of Russia
vs Oleg Sentsov/ Аскольд Куров/ Естонія, Польша, Чехія / 2017

Олег Сенцов – український режисер, активіст Євромайдану, кримчанин. Після анексії Криму Росією став активним противником окупації. У травні 2014 року його заарештували співробітники російської служби безпеки, висунули йому звинувачення у плануванні теракту та перевезли до Москви. Після більш ніж року перебування під вартою, його засудили до 20 років ув’язнення попри той факт, що він давав свідчення під тиском, а доказів було недостатньо. Своєї провини Сенцов не визнав.

Місце проведення фестивалю: культурно-історичний центр «Совине гніздо» (вул.Ракоці,2), початок: 18 :30.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com