Що приховують "Майстер і Маргарита", - пояснює М. Рошко

 

Аналіз найвідомішого роману Михайла Булгакова здійснює під час проекту "Відкриті лекці" декан факультету іноземної філології, доцент, літературознавець-американіст, член Національної спілки письменників, лауреат літературної премії «Коронація слова», двічі лауреат літературної премії Ф. Потушняка, член Національної спілки журналістів, депутат Ужгородської міської ради, Лідер року-2007, один із 100 найвпливовіших людей Закарпаття у 2010 році, лауреат першого всеукраїнського телефестивалю 2006 року Михайло Рошко

Це дивний роман, який можна розділити, як мінімум, на три різні пласти. Один пласт - Воланд і його група, другий - роман в романі про Ієшуа і Понтія Пілата, третій - про Майстра. Тобто маємо три різні сюжетні лінії, а також три часові пояси - минуле, сучасне й містичне, зазначає Михайло Рошко.

Лектор по-новому трактує добре відомий роман, пояснює кожну з його частин для кращого розуміння і сприйняття. Літературознавець-американіст вважає, що образ Воланда введений для того, щоб краще показати тогочасну дійсність і людську особистість у ній. Михайло Рошко приділяє чимало уваги персонажам у романі, охаратеризовує кожного персонажа та його вчинки, і в такий спосіб доводить інтертекстуальність "Майстра і Маргарити". 

Довідково

Лекцію записали у рамках проекту "Відкриті лекції", які готує ЗОДТРК "Тиса-1" спільно з УжНУ. Автором ідеї відкритих лекцій є Михайло Рошко. Він переконаний у ефективності такого формату навчання, оскільки відео є чудовим доповненням до занять в університеті, особливо для тих, хто навчаєься на заочній формі. Також це можливість донести свої знання до більшої кількості слухачів. Такі лекції корисні й абітурієнтам, котрі обирають свою майбутню альма-матер: можна ознайомитися з рівнем викладання різних вишів й зорієнтуватися у своєму виборі.

У рамках проекту Михайло Рошко також представив лекцію про розкодування казки "Маленький принц".

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com