• 8

  В Ужгороді з'їдуться студенти-живописці з усієї України. ПРОГРАМА КОНКУРСУ

  18-22 жовтня в Ужгороді проходитиме Всеукраїнський студентський конкурс з живопису “Срібний мольберт”, заснований Закарпатською академією мистецтв та громадською організацією «Фундація розвитку закарпатського мистецтва".

 • на головну

  Унгвар - «Мистецтво й любов» Ерделі

    Хто такий Михайло Грица? Чому для тези «Мистецтво й любов» не вистачає сучасного ритму? І чому складається враження, що ми є свідками змін у відношеннях мистецтва і політики?

 • 14389860_687916221358155_2129606422_n (1)

  Відомий фотограф Томі Бодов проведе семінар в Ужгороді

  29 вересня, о 18.00 в Закарпатській обласній бібліотеці пройде семінар-практикум із фотографії від відомого фотохудожника Томі Бодова. 

 • 4

  В Ужгороді відбулася pre-party Polyana Music Festival (ФОТО)

  Ще один культурний захід зустрів дах видавництва «Закарпаття» в суботу, 3 вересня. Це було pre-party до закарпатського фестивалю Polyana Music Festival, який стартує вже наступної суботи, триватиме з 9 по 11 вересня в селі Поляна. Таким чином, організатори Polyana Music Festival, намагалися налаштувати нас на правильну атмосферу й ще раз запевнити – фестивалю бути!

Євген Забарило про новий Ужгород з креативною економікою

Євген Забарило про новий Ужгород з креативною економікою

  Євген Забарило розфарбовує Ужгород у яскравіші барви, він відкриває наше місто з іншого боку й розкриває той потенціал, який донедавна ми не надто помічали. Він з однодумцями оживляє ті місця, які для містян рутинні, він знає, як перетворити щось маленьке у грандіозне, він вражає свіжістю поглядів та ідей. Він знає, як через креатив змінити місто і змінити нас. Чоловік вважає, що майбутнє Ужгорода за креативною економікою й тими людьми, які її формують. 
Як в Ужгороді на даху створюється культурна платформа (ФОТО)

Як в Ужгороді на даху створюється культурна платформа (ФОТО)

У час технологічних проривів та інформаційного вибуху, кожен житель планети мріє створити зону власного комфорту. А якщо це місце поєднуватиме відпочинок, інтелектуальну й творчу працю, то це сам е те, що потрібно сучасним закарпатцям.  
 Тут вам не демократія: В Ужгороді показали провокативну виставу про сучасну Україну

Тут вам не демократія: В Ужгороді показали провокативну виставу про сучасну Україну

  Ми звикли вважати, що театр — це там, де актори грають, а глядачі мовчать; де сюжетом вистави є створена письменником книга, а ділитися враженням про видовище дозволено лише поза глядацькою залою. У традиційному храмі Мельпомени все справді так, але поволі народжуються й нові, альтернативні форми театрального дійства. Однією з них є народний театр, представники якого привертають увагу до злободенних проблем, закликають спільно шукати шляхи для їх вирішення. Саме такий театр привіз до Ужгорода виставу "Тут вам не демократія" і показав її у Закарпатському музеї народної архітектури і побуту. 
"БУДНІ" України 1989-2008 років очима угорського фотографа. ФОТОРЕПОРТАЖ

"БУДНІ" України 1989-2008 років очима угорського фотографа. ФОТОРЕПОРТАЖ

Нещодавно, генеральне консульство Угорщини презентувало в Ужгороді у галереї ІЛЬКО добірку світлин Андраша Банкуті. Фотовиставка "БУДНІ" відображає народження вільної України очима угорського фотографа у період між 1989 та 2008 роками. На фото Ужгород епохи Горбачава. 1986
В Ужгороді триває благодійний захід "Мистецтво, що рятує".ФОТО

В Ужгороді триває благодійний захід "Мистецтво, що рятує".ФОТО

Сьогодні, 29 липня, в Ужгороді триває благодійний ярмарок на підтримку волонтерки Євгенії Напуди та закарпатських військових. Організатором заходу виступив Рух підтримки закарпатських військових, локація – Ротарі парк.
Ужгородський театр закрив 70-й сезон "Орфеєм та Еврідікою"

Ужгородський театр закрив 70-й сезон "Орфеєм та Еврідікою"

  10 липня у Закарпатському обласному українському музично-драматичному театрі імені братів Шерегіїв відбулося закриття 70 театрального сезону драмою « Орфей та Еврідіка».  Прем’єрі вистави передувала перс-конференція для журналістів, де можна було більше дізнатися про задумку драми та глибше проникнутися планами та ідеями організаторів.  
Виставу про Ерделі хочуть показати в Парижі

Виставу про Ерделі хочуть показати в Парижі

  1 липня у Мукачеві відбудеться вже сьомий показ вистави про відомого художника Адальберта Ерделі «В Парижі гарне літо». З нагоди 125-річчя митця в музеї ім. Й. Бокшая триває виставка картин митця. Ще одним своєрідним подарунком до цієї дати стала нова книга закарпатського письменника, драматурга, журналіста Олександра Гавроша «Таємниця Ерделі».