image

"БУДНІ" України 1989-2008 років очима угорського фотографа. ФОТОРЕПОРТАЖ

Нещодавно, генеральне консульство Угорщини презентувало в Ужгороді у галереї ІЛЬКО добірку світлин Андраша Банкуті. Фотовиставка "БУДНІ" відображає народження вільної України очима угорського фотографа у період між 1989 та 2008 роками.

DSC_0400

На фото Ужгород епохи Горбачава. 1986

Консул Генерального консульства Угорщини в Ужгороді Ласло Віда зазначив, що метою організації виставки було зловити той неповторний момент, який наступає тільки один раз. "В цьому році наступить 25-річчя незалежності України і ми хотіли б надати належну честь цьому святу. Але це не єдина подія 25-річної історії. 25 років тим дипломатичним стосункам, які утворила Угорщина з Україною, 25 років з дня відкриття посольства Угорщини в м.Кїв і, що дуже близьке для нас, 25 років відкриття угорського консульства саме в м.Ужгород. Як 25 років тому Угорщина перша визнала незалежною Україну так і сьогодні це свідчить про незламну підтримку Угорщини у тому шляху, який обирає Україна", – додав він.

DSC_0273

Оформлення фотовиставки Андраша Банкуті взяв на себе художник Тарас Табака, а відеоряд, який супроводжував відкриття, підготував угорський відділ телеканалу "Тиса-1".

DSC_0373 DSC_0371

Андраш Банкуті згадує: "За свої 58 років я дуже багато їздив, багато подорожував Радянським Союзом, зокрема Україною. Я зробив безліч фотографій, оскільки об'їздив більшу частину регіонів України. Зокрема, побував і в Донецьку, і в Дніпропетровську, і в Києві, і в Криму, але з великою любов'ю завжди відвідував Закарпаття.

DSC_0272

Я сам дуже люблю переглядати свої фотографії. До прикладу, якщо фотографії 120 років, то в той час, коли вона робилася, воно було сучасним, а для нас вона вже історія. Так само сьогоднішні фото з фиставки з часом теж стануть історією".
Більше фото на Сторінці ProZak.info у фейсбуці.

DSC_0271 DSC_0278 DSC_0277

Довідково:
Андраш Банкуті народився у 1958р у м. Будапешт. Після закінчення середньої школи склав іспит на професійного фотографа, а також отримав спеціальність професійного фотокореспондента у журналістській школі при Угорській Асоціації журналістів. У 1995-2012 рр. обіймав посаду завідуючого відділу фотокореспонденції найбільш вагомого угорського політично-економічного часопису HVG, сьогодні є фоторедактором видання Figyelo та головним редактором журналу Digitallis Foto Magazin. Десять років поспіль є головним редактором книжкової серії "Фотографії року".
У 1983 році Міжнародна спілка журналістів присвоїла Андрашу Бакуті звання Міжнародного майстра прес-фотографії. У 1991 році на фотоконкурсі Interpress отримав гран-прі, у 1993 році удостоєний премії ім.Балог Рудольфа та Пулітцерівської премії, у 2010 році – премії ім. Танчич Мігаля.

Фото Олександри Шевченко

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com