image

Богдан Шумилович розповів ужгородцям про кітч у мистецтві та культурі

Сьогодні, 9 вересня, в ужгородському "Совиному гнізді" пройшла лекція Богдана Шумиловича "Кітч у мистецтві та культурі", організована в рамках проекту МЦ "Кубло" "Майстерня соціального проектування". Його координує організація DVV International, ГО "Інтеграція та розвиток" як частину проекту «Громада, що навчається: трансформація конфліктів в Україні та Молдові через активну громадську участь». Проект виконується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.

Під час лекції ужгородці дізналися, що кітч в першу чергу – це казка, міф, "фальшива свідомість", ідеологія метою якої є обман. В той же час кітч має терапевтичну дію, бо приховує реальність. Звідси і ті мільйони переглядів кітчевих відеокліпів, які зачасту є вірусним контентом в інтернеті, але поширюються з шаленою швидкістю. Адже тут не потрібно думати, мозок відпочиває...

Кітч і поп-культура відповідають психологічним потребам певних класів. Яскраві його прояви ми бачимо і в живописі, і в музиці, і в кіноіндустрії. Теодор Адорно: "Люди хочуть розважатися. Свідоме задоволення від мистецтва можливе лише для тих, хто має вільний час і можливість вдосконалюватися". В той же час "підприємці швидко навчилися заробляти гроші на потребах щойно розбуджених мас, а розвиток технології дозволив заполонити ринок дешевими книгами, музикою чи меблями – усім, що задовільняє різні смаки," – зазначав письменник Двайт Макдональд.

Довідково:
Богдан Шумилович
Магістр нової та новітньої історії (історичний факультет, Центрально-Європейський Університет, Будапешт, Угорщина, 2004-2005 рр.), Історик мистецтва (факультет історії та теорії мистецтва, Львівська академія мистецтв, Україна, 1993-1999 рр.) Навчався на факультеті проектного менеджменту в Університеті ім. Джорджа Вашингтона (George Washington University, Вашингтон, США, 2001-2002 рр.). Вивчав і викладав культурологію і візуальний аналіз у Львівському національному університеті ім. Івана Франка (Центр розвитку магістерських програм з соціології та культурології), читав лекції в Україні та за кордоном. Був стипендіатом кількох програм і працював у візуальних архівах Вашингтона (архів факультету візуальних мистецтв університету ім. Дж. Вашингтона) та Будапешта (архів Інституту відкритого суспільства). Куратор мультимедійної бібліотеки Центра міської історії Центрально-Східної Європи. Читає лекції, бере участь у розробці тематичних виставок та проводить дослідження. Працює над повним каталогом кінотеатрів і кіностудій Львова. 

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com