image

До Ужгорода завітали "Подорожуючі ляльки"

Цього тижня в Закарпатському академічному обласному театрі ляльок розпочалася репетиційна робота над театральною частиною унікального транскордонного проекту "Подорожуючі ляльки" – виставою "Чарівна повітряна куля, або Карпатські скарби".

Нагадаємо, проект "Подорожуючі ляльки", у якому беруть участь театри ляльок Закарпатської області та Кошицького краю, передбачає виробництво десяти телевізійних лялькових постановок, що розповідатимуть про місця і події, які об’єднують обидва прикордонні регіони; а також – створення театральної постановки, що складатиметься з вищезазначених десяти частин і яку обидва театри включать у свій репертуар.

Партнерами проекту є Регіональна організація туризму Кошицького краю та Асоціація студентів-економістів Закарпаття, які будуть опікуватися прем’єрними показами і популяризацією мистецьких подій, а саме – організацією заходів у цільових регіонах обабіч кордону, де представлятимуть театральну постановку та розважальну програму для дітей, і також – трансляцією телевізійних лялькових постановок на телебаченні у Словаччині й Україні.

Для реалізації проекту були написані десять оригінальних телесценаріїв, порівну – словацькими та українськими учасниками, а вже на цій основі словацький режисер Павол Угер і драматург Іван Согел створили п’єсу "Чарівна повітряна куля". Сюжет твору об’єднує всі історії, що представлені у телевізійних версіях проекту.

На повітряній кулі двоє дітей вирушають у політ і завдяки "Книзі карпатських історій" потрапляють саме у ті місцевості, про які йдеться у телефільмах. Художником-постановником вистави є сценограф Ольга Філончук (м.Київ), автор музичного оформлення – Олександр Ухач (м.Ужгород). Вся матеріальна частина постановок, а їх буде дві – відповідно, для української та словацької сторони (декорації, реквізит, ляльки, маски, костюми) виготовляється в Закарпатському академічному обласному театрі ляльок. 

У реалізації української частини театрального проекту задіяні провідні актори "Бавки" Олена Пишка, Юлія Чеховська, Микола Карпенко, Андрій Опіок та Дмитро Малий, асистент режисера – заслужена артистка України Наталія Орєшнікова.

За словами режисера і автора п’єси Павола Угера, цей проект настільки унікальний і не має аналогів, що здається подібним до самого сюжету п’єси: "учасники проекту, як і герої, сіли у повітряну кулю, скинули баласт та злетіли, не маючи можливості зупинити політ, принаймні, доти, доки куля не приземлиться. Але що б це була за пригода без ризику і несподіванок? ".

В свою чергу, директор "Бавки" Мирослав Петій відмітив, що робота над постановкою розпочалася вчасно і вдало, репетиції тривають повним ходом і учасники докладають максимум зусиль, аби вже найближчим часом представити якнайширшому глядацькому колу блискучий результат творчої співпраці.

 

                                                                                   Ніна Малишка, театрознавець

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com