image

Танцювальній легенді Закарпаття Михайлу Суслікову - 95 років (ВІДЕО)

Легендарному хореографу Михайлу Сусілкову виповнилося 95 років. 

Коли 55 років тому виникла ідея створення в Ужгороді нового самодіяльного колективу високого рівня майстерності, бути його керівником було запропоновано стати колишньому артисту балету Закарпатського народного хору обласної філармонії, талановитому балетмейстеру Михайлу Суслікову, який мав досвід роботи з відомим в області і профспілках колишнього СРСР ансамблем народного танцю «Свалява» – одного з найбільших підприємств Закарпаття – Свалявського лісокомбінату.

Спочатку новостворений колектив працював на базі міського будинку культури, а вже потім – при клубі облпрофради. Після конкурсного відбору до ансамблю 70 хлопців та дівчат прийшли у вересні 1961 року на першу репетицію колективу. Його вирішили назвати «Юність», але оскільки з’ясувалося, що таку ж назву вже мав у Львові інший хореографічний колектив (ним керував відомий хореограф Мирослав Вантух), ужгородський ансамбль отримав назву «Юність Закарпаття».

І ось Михайлу Суслікову – 95, ансамблю – 55. Вони нерозлучні з 1961-го року. Михайло Сусліков уже відійшов від справ, а знаменитим колективом опікується його дочка.
Але кілька поколінь учасників, відомих нині танцівників та хореографів, не забувають свого незмінного керівника. Із легендою української хореографії у його поважний ювілей спілкувалася Ірина Крупко. Дивіться в сюжеті "21 каналу".

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com