image

У Мукачеві знімають пам'ятник Мігаю Мункачі

У Мукачеві демонтували пам'ятник виданому угорському художнику-реалісту, корінному мукачівцю Мігаю Мункачі

Як повідомляє видання "ПМГ", погруддя Мігая Мункачі буде встановлено в дворі художньої школи, а на місці, де був пам'ятник Мункачі встановлять скульптуру Святому Мартину, якого вважають покровителем міста і на честь якого у Мукачеві на найближчі вихідні відбудеться фестиваль.

Погруддя видатного митця Мігая Мункачі виконане з бронзи, граніту та андезиту автором Михайлом Беленем та архітектором Олександром Андялоші. Це погруддя було встановлено у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО на честь святкування 150-річчя з дня народження митця.

Як повідомляє "ПМГ", під час демонтажу погруддя впало.

Мігая Мункачі можна вважати найвидатнішим уродженцем Мукачева в історії міста.

Мігай Мункачі народився 20 лютого 1844 року в місті Мункач (Мукачево, тоді Угорське королівство Австрійської імперії) в родині дрібного чиновника, німця фон Ліба. За симпатії до угорської революції його батько потрапив до в'язниці.

Вже змалку Мігай багато читав і малював. Його старання і талант помітив мандрівний художник Елек Самоші, в якого юний фон Ліб бере перші уроки живопису протягом 1862—63 років, і який запропонував молодому митцю копіювати картини в Національному музеї у Будапешті. В Будапешті молодий Мігай фон Ліб заручається підтримкою знаного угорського художника Антала Лігеті і вирушає на навчання у Віденську Академію мистецтв (1865), а потому — Мюнхенську Мистецьку академію (1866—68). У 1868—69 роках навчається в Дюсельдорфі в Людвіга Кнауса. В цей час митець творить такі відомі полотна, як присвячені революційним подіям в Угорщині 1848—49 років картини «Бій під Ішагесом» (1867) та «Жінки скубуть корпію» (1871).

У 1869-70 роках Мігай фон Ліб пише картину «Камера смертника», яку вирішує виставити на знаному мистецькому салоні у Парижі в 1870 році. Картина отримала Золоту медаль салона і принесла її автору європейську славу. З дозволу громади Мукачева Мігай фон Ліб отримав прізвище Мункачі, яке вказувало на походження митця.

В 1872 році Мігай Мункачі переїхав до Парижа, де живе і плідно працює тривалий час. 

4 листопада 1880 року Мігая Мункачі обрали Почесним громадянином міста Мукачево.

 

1 травня 1900 року Мігай Мункачі помер у богадільні німецького містечка Енденліх.

Яка причетність до Мукачева єпископа Святого Мартина Турського, родом з Баварії, історії не відомо.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com