image

Ungvar style: Ужгород йде у Ботанічний сад на креативну подію

 

28 липня у Ботанічному саду в Ужгороді — унікальна мистецька подія.                                                     

Сьогодні будемо говорити про Сад, поезію, сни, кіно, квітку, музику та Інгмара Бергмана, чи просто: про справжнє і несправжнє навколо нас.

Але, щоб потрапити до всього вище зазначеного потрібно відчинити двері. Які двері Ви запитаєте?

Скоріш за все ті, що утворюють поняття вибору. Адже перш ніж увійти потрібно прийняти рішення: потрібно це мені або ні, або як я опинився біля цих дверей, з чого вони зроблені і хто їх тут втановив? Де взалі ключ чи вони вже відкриваються карткою, як у отелі?

Різні питання приходять на думку, коли Ви відкриваєте очі зранку і потрапляєте в перший коридор з ранковим вибором: кава або чай, чи можливо спочатку склянка води? Кому для того, щоб перебити зневоднення від алкоголю, а комусь, щоб запустити організм до роботи, а вода з медом чи з лимоном? У кого яка кислотність і підхід до запуску організму. Потім інші двері: телевізор, радіо, фейсбук, контакт - тут ключ електроний. Доза новин вже норма у режимі ранку, як початку старту в день.

Хтось біжить, а хтось бороться з подушкою, хтось поливає себе холодним душем, а хтось кутає на голові теплу хустку і бореться з мігреню, як відлунням ночі без сну вже багато років. Одні двері ведуть до карімату і гантельок з колесом для кубиків на пресі, інші до сигарети в нікотиновому ранку. Хтось поспішає подарувати разом з ранком квіти для своєї половинки, а комусь пощатило вже відкрити унікальний світ своєї Квітки і ранок дарує їм насолоду зачути тонкий ванільно-квітковий аромат шкіри один одного, її звуків і фактури. Ранкові хвилі тепла, які надходять один від одного - це хмаринки щастя і відчуття чарівного Саду в якому Ви садівник, виважені рухи наближають Вас до бутону Квітки. Короткі електричні хвілі пронизують Вас і ранок разом з першими дверима, що Ви відчинили - наповнює всі клітинки організму відчуттям гармонії зі світом, який Вас оточує.

В цей час хтось збирає дітей до школи, дає їм важливі настанови про поведінку, про вчителя, про їжу і завзаття у навчанні.

Звичайно, хтось залишає цей світ відлітаючи разом з ранком, який спливає у країну снів, а хтось навпаки приходить у цей світ з Саду Квітки наповнюючи його першими звуками крику, як ствердження свого існування в ньому.

Хтось у бліндажі, ще й не спав і вже не першу добу, а хтось навпаки спить вже дві доби і світ Мари тримає його, а хтось стоїть на лінії перетину кордону між країнами і ранок давить на віки силою сновидінь.

Вся ця клейдоскопічна мозаїка, яку ми перевертаємо у своїй голові з надзвичайними швидкостями з моменту розплющення зіниць - лише маленький фрагмент у добовому режимі прийнятя рішень. Рішень, що кожну секунду змінюють нас, світ і маршрути якими ми рухаємося до наступної дверної рами з ручкою.

Та чи помічаємо ми куди заходимо? А куди заглядаємо? Де просто потримавшись за ручку йдемо геть, де стукаємо чи іноді ламаємо двері? Де залишаємо знаки, а де замуровуємо чи навпаки, як Артур Еванс, що відкрив світу Мінойську культуру чи Шліман, що відкопав Трою - витягаємо на світ Божий усілякі дивовижи.

Хоча, що ми ламаємо? Яку частину дверей, адже двері мають частини: основу, тафлі, перемички, ще й замок і петлі. Ручки - дизайн фактури, матеріал з якого виготовляються, а головне питання: навіть не сам вхід, а зважитися на рішення відкрити нове в собі, разом з новими дверима вибору, який ми робимо.

Культура завжди працювала з формами вираження та осмислення реальності, що нас оточує.

Сад - як художній образ відомий, ще з часів Адама і Єви. Ким вони були? Скоріш за все праобразом першої Родини на Землі. Вони мали Сад, як духовну форму втілення Родини. Мали гармонію в ньому, доки внутрішні демони не змінили ситуацію через мороки, якими знищили Сад.

Отже Сад, як образ Родини давня історія. Ми пропонуємо креативно переосмислити його в сучасному житті. Саме для цього 28.07., у Ботанічному Саду міста Ужгород буде відбуватися культурна ініціатива по відродженню і наповненню поняття Родини, як Саду. Організатори мистецького заходу ГО "Культурна ініціатива Коло", ГО "Культурна платформа Закарпаття", промо група "Voice" за підтримки Ботанічного Саду міста.

Наша культурна атракція, відкрита для ти, хто тільки підходить до питання осмислення цих дверей до Саду. Інструментів які виготовляють двері і механізмів їх становлення-побудови, а потім гармонічного життя у світі Квітки, а для Квітки усвідомлення ритму щасливого цвітіння в руках Садівника.

Для тих хто вже зайшов у двері і тепер починає замислюватися про стан Саду до якого потрапив та про рішення і обставини які його привели до цих дверей, ми пропонуємо згадати ті тонкі моменти справжньої чуттєвості, які уможливили хвили справжньої насолоди один одним.

Занурившись у атмосферу живого Саду та через його атмосферу ароматів і образів осмислити, що Родина – це унікальний світ чуттєвості, в якому перехід від миті, що народжує кохання, до ритму, що наповнює його є творчий процес гармонізації середовища життя Родини, яке Ви творите навколо себе. І кожне рішення, що Ви приймаєте - велика відповідальність за екосистему Саду.

Довіра у відповідальності за Сад - це мить, яку відкрила Квітка для Садівника. Відкривши можливість зануритися споглядаючому у її власний світ, вона надала можливість відчути справжнє.

Чи були двері справжніми? Чи в них увійшли, а потім осмислили або взагалі не осмислилий досі? Де ручка, що відкриває, який замок, з чого вони зробленіі, чи вони природні (справжні), чи імітаційні (несправжні).

На ці питання можливо дати відповідь, якщо розуміти чим і як вони мають бути виготовленні, чим це мотиви рішення, а як це механізми втілення рішень і відповідальності за них.

Інструменти - саме вони основа творення Саду, як середовища куди Ви поспішаєш повернутися, в якому каміння зігріває Вас, а форми дарують насолоду очам, атмосфера паморочить ароматами і кожного разу, як вперше розчиняє Вас в океані хвиль, що мають колір неба і ніжність дотику дитячої долоні.

Інгмар Бергман казав, що кіно, сни і музика - це все, що нас тримає на цьому світі. Людина незвичайної долі, яка відкривала свої Квіти у процесі творення фільмів, що стали світовим надбанням. Ось наші інструменти:

Поезія - справжні слова, що чарують своїм блиском в зіницях і є грунтом для Саду;

Малювання відтворіть мить занурення, створивши форму і образ.

Переживіть разом Ваші справжні чуттєві моменти та відчуйте, що Ваш Сад і Ваш Любисток в ньому – це нагода стати справжніми творячи Родину, як мистецтво;

Садівник і Квітка - образи-інструменти, усвідомивши які  Ви уможливлюєте світ кохання;

Музика - ритм Родини, в якому потрібно розуміти хто який інструмент і як має разом звучати Родина, щоб відчувати ритм гармонії кожного дня;

Кіно, як образ життя-мрії до якої рухається разом Родина, шануючи традиції і надбання сім'ї;

Запрошуємо всіх справжніх, до процесу творення Родинного Саду Любистків.

 

Євген Забарило, Майданний медіатор

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com