image

В Ужгороді підготували гідів для мандрівної виставки

6 травня завершився дводенний семінар з підготовки гідів до роботи на виставці  "Кожен має право знати свої права", який відбувся на базі учнівського врядування міста Ужгорода "КОРЗО". Участь у заході взяли 22 особи серед яких учні, вчителі, студенти та громадські активісти. За результатами семінару були підготовлені гіди які будуть проводити протягом місяця  мандрівну виставку в Ужгороді. 

Всеукраїнський тур мандрівної освітньої виставки "Кожен має право знати свої права" організовано програмою USAID "Права людини в дії", яка впроваджується Українською Гельсінською спілкою з прав людини, в рамках Всеукраїнської освітньої програми "Розуміємо права людини", - повідомляє п рес-служба ГО "Закарпатська громада".

"Американський народ, через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 50 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. Починаючи з 1992 р., Агентство США з міжнародного розвитку надало Україні технічну та гуманітарну допомогу на суму 1,8 мільярда доларів", – зазначив Кінаш Андрій, тренер Всеукраїнської програми «Розуміємо права людини», член правління ГО "МАРТ".

Мандрівна експозиція "Кожен має право знати свої права" є мобільним навчально-методичним засобом і складається із 25 панелей, що містять стислі тексти та візуальну інформацію про цінності, принципи та окремі аспекти прав людини. Експозиція є своєрідним майданчиком для дискусії, навчання та дій спрямованих на підтримку та захист прав людини.

Виставка була створена громадською організацією "МАRТ" за підтримки МФ "Відродження". За 4 роки мандрівна експозиція відвідала більшість областей, побувала в великих містах, містечках та селах.

Всі дії за цим унікальним проектом спираються на потенціал активістів, які отримали підготовку в рамках освітньої програми "Розуміємо права людини", але потребують підтримки в своїй активності.  Серед випускників цієї програми є також і Ужгородці.

Освітні екскурсії тривають 40-60 хвилин і включають в себе як безпосередньо інформаційно-навчальний блок, так і обговорення найбільш актуальних для відвідувачів питань щодо прав людини та можливостей їх захисту.

"Чинником формування громадянського суспільства є сфера неформальної освіти, яка набуває популярності. І сьогодні ми маємо змогу реалізувати її за підтримки управління освіти Ужгородської міської ради. Результатом подібної співпраці є зацікавленість молоді в подібному навчанні. Що з часом реалізується в активні громадянські позиції", – наголосив Кондратюк Борис, координатор громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини в місті Ужгород.

10 травня о 15.30 у приміщенні Ужгородська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 10 за адресою наб. Православна, 24 Ф, відбудеться урочисте відкриття виставки.

Партнерами виставки в місті Ужгород виступили : ГО " Самоврядування  молоді "Інсайдер", управління освіти Ужгородської міської ради, учнівське врядування міста Ужгорода "КОРЗО", ГО "Закарпатська громада", Ужгородська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 10, Ужгородська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 20 – ліцей "Лідер".

Фото: Євгенія Кость

 

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com