image

В Ужгороді відкрили "Будні" (ФОТО)

 

 Показати народження вільної України – ідея, яка стала лейтмотивом художньої виставки прес-фотографій «Будні», що з успіхом відкрилася вчора у «Галереї Ілько».

Автором фотовиставки є відомий угорський фотокореспондент Ондраш Бакуті. Під час відкриття виставки він пояснив відвідувачам свій задум – показати через світлини долю України  в період з 1989 до 2008 року.

Сьогодні Ондрашу 58 років. Свого часу митець відзначився власними роботами в угорському політично-економічному часописі HVG, де й навчився викривати внутрішній стан людини за допомогою фотографії.

4

«Я дуже поважно ставлюся до людей, які тримають в руках фотоапарат, - зізнався Ондраш під час промови. – Дуже тяжко вмовити людину сфотографуватися. Саме ту людину, чий образ важливий для Вас у цю мить. Ми не цінуємо її, тому що вона відбувається зараз, але через 10 років незначна світлина перетворюється на історію».

5

Спільно з фотокореспондентом виставку відкривав і консул Генерального консульства Угорщини у місті Ужгород Ласло Віда, який нагадав, що вже 25 років пройшло з тих пір, як Угорщина і Україна заключили мирний договір, тож ця виставка є чудовим приводом ще раз нагадати про дружбу двох народів.

2

 Цікаво, що серед представлених світлин можна знайти людей з усієї України: від донецького шахтаря, севастопольських туристів - до ужгородських безхатченків. Мотиви фотографій – показати щире і палке життя українського народу. Ондраш згадав і про Помаранчеву революцію, і про весілля на схилах Дніпра. Можливо, для закарпатців наразі це звичне життя на світлинах, яке не несе в собі ніякої цінності, та актуальність витворів мистецтва угорського фотографа з часом буде лише зростати.

Вероніка Станчак, Аліна Шишлова, студентки відділення журналістики УжНУ

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com