image

Як в Ужгороді на даху створюється культурна платформа (ФОТО)

У час технологічних проривів та інформаційного вибуху, кожен житель планети мріє створити зону власного комфорту. А якщо це місце поєднуватиме відпочинок, інтелектуальну й творчу працю, то це сам е те, що потрібно сучасним закарпатцям. 

 

Таку можливість надають креативні індустрії територій. Поняття «креативні індустрії» визначається як сукупність поглядів, ідей, тенденцій і напрямів сучасного розвитку економіки, що характеризується органічним поєднанням та використанням знань, інформації та творчості (креативності). Деякі англомовні автори називають цей феномен "культурні індустрії" або "креативна економіка". Таким чином, КІТ – це арт-проект, що творить культурну платформу того чи іншого міста.

Локацію, яку рух КІТ запропонував Ужгороду, принесла свіжий ковток ідей та думок. За визначенням одного з організаторів заходу Євгена Забарила – це локація, яка притягує людей. Нею за сприяння директора Сергія Варцаби став дах видавництва "Закарпаття" – нашого поліграфічного центру області. Загалом культурних заходів проведених на даху було вже три. Розповім трохи про кожен.

2

Отже, перший, дебютний стартував 17 червня. Відбувся за присутності таких осіб як творця кінофестивалю «Кінокль» та «Круглого звуку» Олексія Уманського, керівника студії Blitz Олени Камінської, майстра ляльок-маріонеток та організатора фестивалю Transkarpatiarts – В'ячислава Осавальчука, дизайнера одягу Yaskrava, і міського голови міста Ужгорода Богдана Андріїва тощо. Захід був проведений з метою об'єднання талановитої молоді краю, котра повинна генерувати власні ідеї й таким чином приваблювати увагу не тільки жителів, а й туристів своїми творчими продуктами. Арт-перформанс став діалогом креативного класу й влади міста. Відповідною була й програма, що складалася з чотирьох яв: середовище, образи на даху, пластика даху, захід сонця.

3 6

Наступний мистецький захід, що пройшов 22 липня, презентував новий музичний проект «Waves of Warm» трьох ужгородських діджеїв. Їх девіз – вносити в молодіжні маси приємні ритми та рухи під різнобарвну музичну стилістику.

8 9

Ну і третім, а отже завершальним в нашому огляді був не менш цікавий культурний захід на видавництві. Його організували 30 липня й дали назву «Вище неба». Тут одночасно можна було робити три дії: милуватися  краєвидами Унгвара, насолоджуватися ритмом музики в стилі Techno, й спостерігати за тим, як візажист-гример Олеся Смирнова розмальовує дівоче тіло в стилі pop-art.

7 1

Загалом, завдання, що ставлять перед собою подібні заходи, полягають в наступному:

- запуск нової управлінської стилістики в краї;

- реалізація та розвиток нового економічного ринку;

- об'єднання навколо проекту молоді та створення комфортних умов для їх інтелектуального і творчого розвитку.

 Тож чекаємо на інші неординарні дійства від організаторів. До речі, одне вже заплановано на п’ятницю цього тижня, тому не пропустіть, і відчуєте стиль Ужгорода.

 

Ірина Олаг, студентка відділення журналістики УжНУ,

фото надані організаторами

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com