Код 95 і його значення для водіїв Євросоюзу

Код 95 це офіційний документ, який підтверджує кваліфікацію водія в країнах Євросоюзу. Якщо автомобіліст має даний сертифікат, йому дозволяється здійснювати вантажні та пасажирські перевезення на транспортному засобі вантажопідйомністю понад 3,5 т.

Код 95 і його необхідність

Директива Європейського Парламенту та Ради Євросоюзу 2003/59 / ЄС від 15 липня 2003 року говорить про те, що кожен водій, що працює на території країн ЄС, зобов'язаний мати код 95. Спеціальний дозвіл на виконання перевезень фіксується в посвідченні водія в графі 12. Винятком є автомобілісти, які є громадянами держав, що не входять до складу ЄС (ніяких відміток в їх посвідченні не ставиться).

Сертифікат на код 95: де отримати

Пройти курси на код 95 для водіїв можна в акредитованому закладі освіти Євросоюзу. Для цього потрібно подати заявку в центр підготовки водіїв і чекати запрошення. Компанія «Charter Group» пропонує якісне навчання на код 95, ціна якого нижче середньо ринкових. На сайті https://kod95charter.com/uk/ Ви зможете дізнатися всі подробиці даної пропозиції.

Курси на код 95: тривалість і умови

Для отримання сертифікату код 95 водії повинні пройти навчання, тривалість якого становить 5 днів (перепідготовка) або 4 тижні (повний курс). Залежно від дати відкриття категорій С і D курсанту пропонується один з двох варіантів:

 • довгий (повний) курс - для тих, хто відкрив категорію «С» пізніше 09.09.2009 року;

 • короткий курс - для тих, хто відкрив категорію «С» до 09.09.2009 року.

Термін дії сертифіката становить 5 років, що вказується в графі 12 водійського посвідчення. Після проходження повного курсу автомобіліст кожні 5 років повинен проходити 5-денну перепідготовку.

Повний курс на код 95: чому навчають водіїв

Повну інформацію про навчання на код 95 в Польщі, ціни та умови можна дізнатися безпосередньо у представників навчального центру. Курсант повинен розуміти, що його не будуть навчати базовим правилам водіння, адже цьому вчать в автошколах. Завдання курсу - відточити навички їзди на вантажівках європейського стандарту. На довгому курсі автомобілісти також навчаються:

 • працювати з електронним тахографом;

 • грамотно складати маршрути;

 • заповнювати CMR накладні;

 • адаптуватися до різних погодних умов;

 • під'їжджати до рампи;

 • сполучати причіп.

Практичні заняття здійснюються на вантажівці SСANIA Euro 6 з напівпричепом під наглядом інструктора. Також учні зможуть відпрацювати маневреність і реакцію на симуляторі.

Оскільки курс передбачає як теорію, так і практику, за 28 днів водій освоїть всю необхідну для роботи інформацію.

Після проходження повного курсу автомобіліст складає іспит у присутності комісії. За відведені 45 хвилин він повинен відповісти на 30 питань, які стосуються загальних та спеціалізованих понять.

Короткий курс: важливість перепідготовки

Кожні 5 років автомобіліст проходить професійну перепідготовку. Короткий 5-денний курс не передбачає практичних занять і здачі тестів. На цей період водії зможуть повторити інформацію, якою вже володіють, а також дізнатися нові правки в ПДР, якщо такі є. Курс включає 35 годин теорії у вигляді лекцій.

Навчання на код 95: вартість

Ціна коду 95 залежить від тривалості курсу. У вартість входить не тільки навчання, а й медичний огляд, психологічне тестування та проживання. Курсанти будуть жити в комфортних номерах з усіма зручностями.

1 коментар


 1. Лис 03, 2021 | 12:35

  Як добре що знайшов вашу статтю, вже давно хочу отримати код 95 щоб працювати в Євросоюзі. Звернуся за консультацією в компанію Charter Group.

Написати коментар

Loading...
 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Тел.: +38 095 308 8778

  mail.prozak@gmail.com