image

Мікрокредитування в Україні: проблеми і перспективи розвитку

З кожним роком в Україні збільшується число людей, що вирішили скористатися послугами мікрофінансових організацій, зростає і середній розмір позики. Для багатьох співвітчизників взяти кредит онлайн під 0%* - це найбільш зручний і простий спосіб отримання коштів, в порівнянні з банківським сервісом. Сьогодні кожна людина володіє смартфоном, має банківську карту - а це що визначають умови для отримання коштів.

Мікрокредитування в Україні: проблеми і перспективи розвитку

Кілька років тому розмір мікропозик становив близько 5 тис. Гривень, сьогодні він значно збільшився. На фінансовому ринку України кількість МФО постійно збільшується. Тому для людей, охочих взяти швидкий кредит на карту, створюються вигідні умови. Конкуренція серед компаній, різноманітні умови кредитування, дозволяють кожній людині знайти оптимальний варіант. Крім цього, онлайн-сервіси мають переваги:

 • не вимагають довідку про доходи, поручителів;
 • дозволяють заощадити час;
 • швидко проводять перерахування грошей на карту;
 • дають можливість отримати кредит онлайн на карту без відмови.

Вирішивши оформити кредит онлайн на карту, необхідно розуміти, що в разі прострочення:

 • зростає розмір процентної ставки;
 • або накладається штраф.

Тому необхідно бути готовим повернути, отриманий кредит на карту, у встановлений термін.

Незважаючи на те, що на сьогоднішній день немає закону, що регулює діяльність МФО, договір, який надається користувачу при подачі заявки, є дійсним на всій території України. Тому кредитор має повне право в судовому порядку отримати компенсацію за порушення його умов.

Беручи позику на карту, важливо уважно читати кожен пункт договору, адже віртуальна підпис має юридичну силу.

При простроченні платежу, дані людини автоматично передаються в кредитне бюро. А кредит онлайн на карту з поганою кредитною історією надають не всі сервіси.

Отримавши кредит онлайн без дзвінків, варто бути готовим до того, що співробітники компанії нагадають про майбутні виплати. І, як показує практика - це оптимальна можливість врегулювання ситуації. У разі фінансових труднощів, завжди можна домовитися і оформити пролонгацію договору або відстрочку платежу.

Варіанти розвитку сфери МФО

Мікрофінасірованіе успішно розвивається і функціонує в багатьох країнах світу. У європейських країнах, Польщі, Великобританії та ін. Індустрія видачі швидких кредитів регулюється державою. Так, в Європі регулювання стосується:

 1. обмежень розміру процентної ставки;
 2. доступної суми і терміну кредитування.

У нашій країні процес регулювання ринку мікропозик поки не працює. Тому багато МФО надають онлайн кредит без відмови для нових клієнтів під низький відсоток, а при наступному зверненні сума процентної ставки значно збільшується.

Фахівці та експерти фінансового ринку прогнозують, що незабаром і в Україні почнеться процес регулювання діяльності мікрофінансових організацій. Головне при цьому, щоб процес регулювання не впливав на сервіс МФО і правила були для всіх компаній однаковими.

Адже переваги діяльності мікрофінансових організацій, серед яких виділяється компанія Loany (https://loany.com.ua/), позитивно оцінили багато українців, а для деяких категорій (пенсіонерів, домогосподарок, студентів, безробітних), це єдина можливість отримати кредит без відмови.

* під 0% мається на увазі 0,00001% для першої позики

0 коментарів


Написати коментар

Loading...
 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Тел.: +38 095 308 8778

  mail.prozak@gmail.com