image

Помаранчеві фрукти-ліхтарики: користь для організму

Ми вже звикли до того, що, заходячи до супермаркету зимою, бачимо на полицях фрукти помаранчевого кольору. У цьому кольорі поєднався веселий теплий відтінок жовтого і енергійний відтінок червоного кольору. Який переважає більше – важко сказати, але саме оця теплота вабить до себе, і рука мимоволі тягнеться до них, щоб покласти смакоту у корзинку споживача.

Калорії в хурмі представлені таким вмістом:

Калорійність на 100 г

67 кКал

Білки

0,5 г

Жири

0,4 г

Вуглеводи

15,3 г

Маючи у себе на столі дивовижну ягоду, ми ніколи не задумуємося над тим, що представляє він собою, наскільки він корисний для організму, чи, може,  шкідливий; які бувають сорти, скільки калорій в хурмі. Як ягоду вибирати і що можна приготувати. Спробуємо висвітлити ці питання.

Хурма – їжа богів

Це справді – так, адже слово «хурма» має грецьке походження і означає – «їжа богів». У дикій природі дерево, на якому ростуть ці плоди, можна зустріти в тропічних і помірних кліматичних зонах. Хоча батьківщиною цієї ягоди вважають Китай. Існує кілька сотень видів цієї рослини по всьому світу. Деякі сорти дерев живуть до 500 років. Культивується в усьому світі, де є теплий клімат.  Наприклад, американську хурму називають «шоколадним пудингом», тому що має смак і колір темного шоколаду. Росте вона великих розмірів і має середню вагу 800г. На Філіппінах росте хурма яскраво червоного відтінку, має назву «оксамитове яблуко». Парагвайська хурма має плоску форму, а кавказька плоди, не перевищують розмір 2-3 см. Надзвичайно поширений у світі м’який сорт «Шарон». Він виведений в Ізраїлі, не містить насіння.

Хурма, яка потрапляє на наші полиці, в основному приїжджає з Грузії, Узбекистану, Азербайджану, Іспанії та Ізраїлю.

Корисні властивості

У ягоді міститься багато вітамінів (A, C і B), мікроелементів (йод, залізо, кальцій, калій, фосфор, марганець, магній). Хурма містить. також багато антиоксидантів. Основний склад хурми: вода, білки вуглеводи, органічні кислоти та дубильні сполуки.

Аскорбінова кислота

66 мг

Кальцій

27 мг

Залізо

2,5 мг

Фосфор

26 мг

Калій

310 мг

Натрій

1 мг

Хурма - корисний профілактичний засіб  авітамінозу, залізодефіцитної анемії. Йод знижує ризик захворювання щитовидної залози. Ягода має  низьку концентрацією кислот, що благотворно впливає на шлунково-кишковий тракт. Виражені антибактеріальні властивості допомагають боротися з патологічною кишковою флорою. Хурма знижує  ризик серцевих і судинних захворювань, атеросклерозу. Сечогінний ефект ягід допомагає усунути набряклість. Фрукт рекомендується як засіб для загального одужання, відновлення нервової системи і всього організму. Магній знижує ймовірність утворення каміння у нирках, а вітамін А захищає від раку. Має багато дубильних речовин, що допомагають при шлункових захворюваннях.

8281-3893672-2kakie-vitaminyi-v-hurme-delayut-ee-poleznoy

Інші якості

Часто в літературі можна зустріти інформацію, що хурма шкідлива для організму. Однак чи можна назвати 25% сахарози – шкодою. Цю властивість фрукту потрібно лише враховувати людям, які мають проблеми з підшлунковою залозою і підвищеним вмістом цукру у крові. Але, якщо споживати зовсім незначну її кількість, то великої шкоди організму хурма не заподіє. У шкірці фрукта міститься танін, тому маленьким дітям до трьох років бажано її не давати, а старшим малюкам потрібно давати у невеликій кількості тільки м’якоть. У деяких випадках можна просто проконсультуватись з педіатром.

Чи смачні страви із хурми

Хурма вважається десертом, і на наших столах її можна зустріти у свіжому, або висушеному вигляді. Грузинські домогосподарки роблять настойки і чачу з неї. Хурма добре смакує із різними сирами. У гарячих стравах хурма, як правило, не використовуються, але в салати її кладуть.  Наприклад, салат із хурми, авокадо з імбирним соусом:

Листя шпинату ретельно вимити, просушити і викласти на тарілку. Авокадо і хурму нарізати шматочками і викласти на шпинат. Всі інгредієнти для соусу перемішати, полити салат імбирної заправкою і посипати зверху натертим на крупній тертці сиром сулугуні.

 Для імбирної заправки використати:

  • Апельсин - 3 г.

  • Корінь імбиру - 5 г.

  • Оливкова олія - 50 г.

  • Мед - 15 г.

  • Перець чілі - за смаком.

  • Суміш п'яти перців.

  • Лимонний сік - 15 г.

  • Часник подрібнений - 2 г.

Смачного!

0 коментарів


Написати коментар

Loading...
  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com