image

Як купити квартиру в новобудові по переуступці?

Купівля нерухомого об'єкта – актуальне питання для багатьох громадян. Останнім часом активно розвивається ринок первинної нерухомості. Все більше потенційних покупців цікавляться тим, щоб придбати житло в нових будинках. Існує альтернативний варіант придбання квартири по переуступці прав. Покупцеві вигідно купити квартиру в новобудові по переуступці, оскільки це дозволяє значно заощадити кошти.

Як відбувається переуступка прав на житло

Спочатку забудовник виставляє на продаж квартири в новобудовах. Інвестори викуповують квартири ще на початковій стадії будівництва. На практиці частіше цим займаються юридичні особи, які в подальшому планують продавати житло наступним покупцям. Як це виглядає в реальності? Оскільки будівля ще не добудовано та не введена в експлуатацію, то мова про продажу квартири не йде. Мається на увазі викуп права власності у забудовника на майбутню квартиру. Після викупу права власності на житло інвестор успішно перепродує його іншій зацікавленій особі. Для цього застосовується переуступка прав вимоги.

Оформлення угоди

Переуступка прав на житло оформляється у вигляді письмового договору. Може бути кілька варіантів оформлення договору в залежності від того, на яких умовах та за якою схемою інвестор набував право власності. Можливий варіант продажу на підставі договору пайової участі. Відповідно до такого договору набувач прав повинен буде сплатити всі суму інвестору або її частини. За таким договором квартиру можна передавати неодноразово іншим особам.

Договір інвестора з покупцем повинен бути оформлений в тій же формі, що первинний договір інвестора з забудовником. Тобто, якщо договір був посвідчений нотаріально, то угода по переуступці також повинна бути оформлена нотаріально. Всі права та зобов'язання інвестора автоматично переходять новому набувачеві. Він же несе всі ризики, пов'язані з нерухомим об'єктом.

Необхідно буде зібрати пакет документів для договору:

  • паспорт, ІПН продавця;
  • статутні документи юридичної особи – забудовника;
  • паспорт, ІПН забудовника;
  • оригінал первинного договору;
  • документи про оплату інвестором внеску за квартиру.

Сьогодні ціни на новобудови Івано-Франківська можна порівняти на DOM.RIA. Тут завжди представлена ​​тільки актуальна та достовірна інформація. Плюс до всього тут зібрані перевірені квартири де побував спеціально підготовлений інспектор. Фахівцем обов'язково документується стан житла що підтверджується панорамними знімками, зробленими на спеціальну камеру. На сайті DOM.RIA №1 серед аналогічних ресурсів у сфері нерухомості працює програма перевірених оголошень доступна всім покупцям.

Підводні камені договорів

Треба знати, що більшість договорів складаються таким чином, що на інвестора накладаються максимальні ризики та відповідальність, а забудовник намагається мінімізувати для себе такі моменти. Важливо перевірити чітку фіксацію зобов'язань забудовника в договорі, наприклад, терміни будівництва та здачі в експлуатацію, порядок набуття права власності, детальний опис об'єкта та інше. Інвестору варто переконатися в чіткої фіксації розміру та термінів оплати, а також в наявності додаткових зобов'язань.

Наприклад, інвестор набував цільові облігації в рахунок погашення необхідних сум. У цьому випадку було укладено два договори, один з яких накладав на інвестора зобов'язання щодо передачі оплачених облігацій забудовнику. На практиці, надавши облігації забудовнику, інвестори вважали свої зобов'язання виконаними, але в договорі існував пункт про необхідність підтвердження права власності на цінні папери у вигляді виписки. На жаль, багато інвесторів або не читають договори, або читають їх неуважно, що призводить до проблем.

Строки виконання робіт

Термін здачі об'єкта завжди зазначений в договорі, але фактично він завжди продовжується, причому з цілком об'єктивних причин. Для впевненості слід самостійно стежити за процесом зведення будівлі та вимагати документальне підтвердження продовження термінів. Вказану інформацію бажано звірити з інформацією з державних органів.

Пакет документів для інвестора

Перед укладенням договору, інвестор повинен в обов'язковому порядку вимагати від забудовника наступні документи:

  • пакет установчих документів;
  • підтвердження права власності або права користування земельною ділянкою для будівництва;
  • позитивний висновок державної експертизи проекту;
  • дозвіл на початок будівельних робіт;
  • ліцензія на проведення будівельних робіт.

І що найважливіше – обов'язково вивчіть проекти договорів спокійно без поспіху. Зробіть основні виписки з прочитаних юридичних статей. Під час вичитки звертайте увагу на кожну пропозицію, на кожен пункт договору. Головне, щоб ви розуміли наскільки законна схема залучення грошових коштів в будівництво житлового будинку та які можливі ризики при покупці.

0 коментарів


Написати коментар

Loading...
  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com