Як обрати камін для дому

Камін - це відразу відчуття затишку, особлива атмосфера і радість. Але перш, ніж все це з'явиться в будинку, потрібно вибрати, що саме хочеться в ньому бачити.

Так, камін може бути відкритим і закритим. У першому варіанті топка відкрита з одного, з двох або трьох сторін. В основному зустрічаються моделі, відкриті з фасадної сторони. Найпростіша конструкція, дозволяє грітися безпосередньо від вогню. Недоліки - низька тепловіддача, вимагає великої кількості кисню, висока пожежонебезпека. Якщо ж говорити про закритий камін, то він має вбудовану топку або камінні дверцята. Вимагає менше дров через більшу тепловіддачу, швидше прогріває приміщення. У порівнянні з відкритим каміном споживає незначну кількість кисню. Зазвичай його габарити менше, ніж у відкритих камінів, тому він підійде для невеликої кімнати. Недоліки: коштує дорожче, ніж відкритий камін, через утворення кіптяви від неякісного палива топка може швидко виходити з ладу.

Наступним питанням при виборі топки буде матеріал, з якого вона виготовляється. Це питання має принципове значення з ряду причин. Тут існує два варіанти: топки зі сталі і топки з чавуну. Причому, і ті, і інші мають свої переваги і недоліки. Як правило, чавунні топки мають більшу потужність і коштують дешевше сталевих, однак сталеві топки мають значно більше розмаїття форм. Обрати потрібну топку Ви можете на сайті компанії "Ваш Комин".

Якщо питання опалення каміном є принциповим, то варто придивитися до можелей з можливістю підігріву води. Тут вогонь буде нагрівати бак, котел чи іншу ємність, звідки гаряча вода попрямує по всіх комунікацій опалювальної системи. По суті, це принцип роботи стандартної голландської печі, обладнаної водяним котлом.

Для опалювальних цілей існують різні конструкції камінів. Так, односторонні (найбільш поширений варіант) дозволяють отримувати найбільшу тепловіддачу, тому що три сторони подають тепло на четверту. У той же час двосторонні каміни вимагають більшого об'єму повітря, що надходить в приміщення, і організації захищеного простору навколо каміна. Що стосується трьох-і чотиристоронніх камінів, то вони мають низьку тепловіддачу, але здатні прикрасити житловий простір.

І, нарешті, потрібно вибрати оформлення. Існує безліч стилів виконання каміна. Обрана стилістика повинна відповідати дизайну інтер'єру. При цьому традиційний класичний камін універсальний і підійде практично для будь-якого інтер'єру.

0 коментарів


Написати коментар

Loading...
  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com