image

Які купівельні тренди будуть домінувати у 2023 році — експерти озвучили свій варіант

Споживчі звички зазвичай формуються роками, є стійкими й мають здатність частково змінюватися на певний час під впливом модних віянь. Та іноді трапляються події, які докорінно змінюють спосіб життя й купівельну поведінку зокрема. Для українців таким чинником стала війна. Її вплив сповна відчула на собі й онлайн-торгівля, яка динамічно розвивалася упродовж двох попередніх років, а покупці змушені були швидко реагувати на нову реальність та пристосовуватись до життя в складних умовах.

Почалося формування нових споживчих тенденцій. Деякі з них, на думку експертів, стануть стійкими й переростуть у купівельні звички. Які саме — читайте далі.

Як змінилися споживчі пріоритети

За час, що пройшов від початку війни, експерти зафіксували кілька етапів купівлі-продажу: панічний попит у перші дні, придбання лише товарів першої необхідності, поступове відновлення споживання з акцентом на товари, які забезпечують комфортні умови життя. Українці стали частіше купувати онлайн та використовувати різні способи економії. Майже на 40% зросла частка замовлень товарів та послуг з застосуванням промокодів на знижку.

Найбільше грошей українці витрачають на харчові продукти, здебільшого через зростання цін. У списку пріоритетів також засоби гігієни, побутова хімія, одяг та взуття для дітей.

Покупці стали більше уваги звертати на якість товарів. Значна частина споживачів відмовилася від дорогих брендових речей на користь дешевших. Зріс інтерес до продукції вітчизняного виробництва, причому покупці свідомо обирають українські бренди, щоб підтримати економіку та заявити про свою патріотичну позицію.

4 основні тенденції, які визначатимуть поведінку покупців

На думку експертів споживчого ринку, у нинішньому році на купівельну поведінку українців впливатимуть такі ключові тренди:

  1. Багатоканальність. Кількість онлайн-замовлень буде зростати, але офлайн-покупки не втратять своєї популярності. Переважатиме шопінг у великих магазинах. Найбільше клієнтів матимуть ті ритейлери, у яких є сайти та фізичні точки продажу. За словами аналітиків ринку, споживачі люблять вибирати товари в інтернет-магазині, а купувати в фізичному: можна роздивитися, приміряти й зразу оплатити, не чекаючи, поки доставлять.
  2. Економія та раціоналізація покупок. Інфляція, ріст цін, можлива втрата роботи змушують планувати витрати, зменшувати кількість покупок, щоб задовольнити базові потреби. Експерти прогнозують, що імпульсивних замовлень стане на третину менше, а купівля товарів зі знижками, на розпродажах зросте приблизно на 25%.
  3. Прихильність до брендів. Ті 55% споживачів, для яких бренд має значення, продовжать купувати продукцію відомих їм виробників, бо задоволені якістю товарів. 
  4. Підтримка українських виробників. Зростання інтересу до продукції, виробленої в Україні, стане стійким трендом. Перевагою вітчизняних брендів часто є доступна ціна. Крім того, частина покупців уже встигла переконатися, що товари якісні, тому рекомендує їх своїм знайомим.

Щодо топових товарів, то експерти прогнозують зростання попиту на побутову техніку, інструменти, будівельні матеріали, електроніку.

1 коментар


  1. Бер 24, 2023 | 21:21

    Siz buyragingizni 400 000 dollarga sotishga qiziqasizmi? Bu sensan
    Buyragingizni pulga sotish imkoniyatini qidiryapsiz
    Moliyaviy inqiroz tufayli nima qilishni bilmay qolasiz.
    Keyin bugun biz bilan bog'laning

    Elektron pochta: doctorumarclinic@gmail.com
    WhatsApp: +31 684911709
    Telegram:+31 684911709
    Viber: +31 684911709

    Biz sizga buyragingiz uchun yaxshi pul taklif qilamiz.
    Mening ismim Doktor KIAAN Men UMAR klinikasida nefrologman. Bizning klinikamiz buyrak jarrohligiga ixtisoslashgan va biz ham davolaymiz
    Buyraklarni sotib olish va transplantatsiya qilish
    Tegishli donor.
    Biz Hindiston, Turkiya, Frantsiya, Nigeriya, AQSh, Malayziya, Dubay, Quvaytda joylashganmiz

    diqqat bilan
    DR KIAAN

Написати коментар

Loading...
  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com